Поняття “сродної” праці увів у обіг видатний український філософ та поет Григорій Сковорода. Воно означає працю, до якої у людини є хист та покликання, яка робить її щасливою. Сутність “сродної” праці він найяскравіше висвітлив у байці “Бджола та Шершень”.
За переконанням Сковорода, людина може бути насправді щасливою лише тоді, коли “живе за натурою”, тобто займається “сродною” працею, а не тоді, має всі блага та багатства, не роблячи нічого, хоч, за Сковородою, існують і ті, хто народжені саме для цього.
А як думаєш ти що це значе?
А.С. Пушкин назвал свое произведение "Капитанская Дочка", чтобы оно цензуру и он смог донести тогдашнему народу, какого было то время, когда Емельян Пугачев устроил Бунт.
Объяснение:
До произведения "Капитанская Дочка" А.С. Пушкин написал произведение о Емельяне Пугачеве, Пушкин хотел, чтобы это произведение называлось История Пугачева, но это название было отвергнуто цензурой и ему пришлось переименовать произведение в "Историю Пугачевского Бунта". После такого случая Александр Сергеевич хотел написать еще произведение, посвященное Пугачеву, но так, чтобы оно цензуру. Он пишет "Капитанскую Дочку", произведение проходит цензуру, а на самом деле речь идет, в основном, про Емельяна Пугачева.
Объяснение:
1. Епос.
Назва цього літературного роду походить від слова «розповідь». В рамках нього відбувається розповідь про минулі події разом з різнобічним описом. Розповідь викладається рівно, а головних героїв читач може судити по їхнім вчинкам.
Жанрами епосу є оповідання, повість, роман, новела, роман-епопея та нарис.
2. Лірика.
Ліричні твори зображують його події у віршовій формі. Таким чином відбувається вираження роздумів, почуттів та переживань героїв для читачів. У ліричних творах робиться акцент на емоційність, а іноді зустрічаються описи та навіть елементи розповіді. Цей літературний рід насичений всіма образотворчими засобами для створення поетичного сприйняття реальності.
3.Драма.
Драматичні твори зображують події у теперішньому моменті і призначені для театральних постановок. Головним рушієм такого твору є гострий конфлікт. Зазвичай використовується прозова форма викладення тексту.
До жанрів драми належить комедія, трагедія та драма вже як жанр однойменного роду. Проте зустрічаються в літературі також суміжні жанри – трагікомедія, драма-феєрія, історична драма.