ровена — знатна саксонка, нею опікувався седрик ротервудський. опікун обожнює її, ні в чому не відмовляє і пов’язує з нею свої надії на відновлення влади саксів. через це він навіть виганяє свого сина і позбавляє його спадку. проте ровена рішуче протистоїть шлюбові без любові з нащадком князівського роду альтестаном. потрапивши у полон, дівчина, що звикла до загального поклоніння, втрачає свою волю, плаче. тільки щасливий випадок рятує її, а потім доля знову посміхається їй і вона стає дружиною коханого лицаря айвенго.
ребекка — дочка багатого єврея ісаака. її плем’я постійно зазнавало гонінь та принижень. і хоча дівчина виросла, не знаючи ні в чому відмови, все ж зрозуміла, що їй потрібна велика сила волі, знання, «щоб вижити в цьому жорсткому світі».вона навчилася лікувати, всім, хто цього потребував. у критичні хвилини шукала виходу, і, не знайшовши його, віддала перевагу смерті, а не безчестю. вона дуже сильна натура. не знайшовши відповіді на свої сердечні почуття, ребекка вирішує зайнятися доброчинними справами: лікувати, страдникам. вона й далі підтримуватиме честь і гідність свого народу, оберігатиме віру предків.
после прочтения думала буду ругать книгу, но потом увидела, что жанр "детская фантастика" и решила более мягко отнестись к . простой язык, крупный шрифт и банальная , которая вроде бы написана для подростков, но как для меня самый максимум будет лет 13 (хотя научный прогресс у нас, так бежит вперёд, что и в этом возрасте книга покажется скучной). аннотация чуть-чуть исказила смысл, что конечно меня расстроило и я совершенно ожидала другого. несколько строк на обложке книги сказали нам о том, что вот парень артемка, случайно попадает на фирму, в которой занимаются программированием игр, но это не совсем так. перед нами развернулась о переходном возрасте, что вот подростки из-за семейных проблем уходят в виртуальный мир, что родители их игнорируют и все в этом роде. я как человек, который отчасти уже прошёл этот "переходный" период, читала конечно скептично и не во всем, что преподносит автор находила здравый смысл. роман хорош просто для лёгкого чтива или во время "нечитуна", но не более. и конечно большинство событий в книге просто по щелчку пальцев можно предсказать, а уж концовка..