іван сила – видатний українець, важкоатлет. він був визнаний найдужчою людиною планети у минулому столітті. цей чоловік утілює найкращі риси: благородство, щедрість, чесність, старанність. працьовитість: опинившись в місті іван влаштовується вантажником на вокзал. і саме тут він проявляє свою силу: «іван з легкістю взявся до праці, беручи на свої плечі вдвічі більше, ніж решта вантажників». він – дужий від природи, має силу важко працювати та не стомлюватись. ощадливість: познайомившись з брякусом у місті та опинившись на шляху до слави, іван не покинув роботи: «попри грошову винагороду, яку сила отримував за тренування, він не полишав праці вантажника — за старою селянською звичкою». тобто окрім вищезгаданих позитивних рис, важкоатлет є ще й працьовитою людиною. доктор його всіляко розвивав. одного разу іван потрапив у таку ситуацію: подали обід і поклали велику купу різноманітних виделок та ложок. вдома, звичайно, чоловік так не харчувався, й правил етикету не знав. брякус дозволив йому їсти так, як зручно, проте іван сказав, що навчиться. іван – чуйна людина, тому смерть дорогого тренера його вразила: «іван заплющив очі. крізь повіки пробилася сльоза і потекла по щоці». він дуже щирий, відкритий, співчутливий. окрім цього, найдужчий чоловік планети є гарним товаришем та другом, готовим швидко прийти на . серце івана турбується не лише про себе, його вражають знущання з тварин, суспільна несправедливість та чимало інших важливих для людства проблем. отже, іван сила у творі о. гавроша наділений найкращими рисами, які він мав не лише від народження, а й розвивав у собі протягом усього життя.
Впервые пьеса Н.Гоголя "Ревизор" была поставлена на сцене Александринского театра 19 апреля 1836 года.На премьере были самые знатные представители всех сословий,посетил её и император Николай I.
Возмущение дворянства ,чиновников было понятно:Гоголь открыто осмеял пороки и их глупость,казнокрадство, подхалимство,трусость, взяточничество.Всё это было остро раскритиковано в пьесе, купечеству и мещанам тоже досталось "на орехи", мздоимство, тщеславие,взятки и страх перед вышестоящими,лицемерие.
Высшие сословия негодовали,гневались и средние классы,но всё это система государства,империи Николая,поэтому и царь назвал произведение -пьеской,делая её незначительной и уменьшая значение,хотя императора задело такое осмеяние и он задумался о реальном положении дел в государстве,так как позже пьесу ставили на сцене Малого театра.
Что до простого народа,то его реакция тоже была неоднозначной, одобрение несправедливости и произвола властей,но и присутствие безволия,полной покорности и не ни на что ,возмутила и крестьян,и рабочий люд,которому удалось увидеть постановку "Ревизора" .
Гоголь очень переживал критику пьесы,пока не осознал,что это лучшая реклама и исправить пороки общества,можно с смеха.Прогрессивные критики были восхищены смелостью и новаторством писателя.Мнения критиков разделились,одни злословили и предвосхищали провал комедии,другие писали положительные отзывы,называя постановку "прорывом" в театральном искусстве."Постановки "Ревизора" идут на многих сценах страны и за рубежом,оставаясь бессмертной русской классикой в наше время.