М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Yournick
Yournick
01.02.2020 02:55 •  Литература

Яким має бути державець. Навести ЦИТАТИ з твору(ОБОВ’ЯЗКОВО)
Макіавеллі «Державець»

👇
Ответ:
zakharovserg20
zakharovserg20
01.02.2020
Державець не повинен мати іншої мети, іншої думки, ніякої справи, яка стала б його ремеслом, окрім війни, її порядків і правил, бо це — єдине ремесло, гідне властителя.

Державець повинен навіювати страх таким чи­ ном, щоб коли й не заслужити любові, то уникнути нена­висті, бо цілком можливо страхати і водночас не стати ненависним. Він завжди цього доб'ється, якщо не займе ні майна громадян і підданців, ні дружин їхніх. Коли до­ ведеться все-таки пролити чиюсь кров, це треба робити, маючи для цього достатнє виправдання і явну причину, але більше треба утримуватися від чужого маїїна, бо люди скорше забудуть батькову смерть, ніж утрату спадщини.

Володар— і це найголовніше-повинен уживатися зі своїми підданцями так, щоб його не змушували змінюватися ніякі випадкові обставини — не­ щасливі чи щасливі. Адже коли така необхідність настане в дні невдач, то зло вже буде невчасне, а добро твоє ви­ явиться марним, бо його вважатимуть зробленим як ви­ мушений захід, і не буде тобі за нього ніякої подяки.

Найгірше, чого Державець може чекати від ворожого йому народу, — це бути ним покинутим; а маючи ворогом знать, йому треба боятися не тільки того, що вона його кине, але й що вона виступить проти нього; можні далекоглядніші й хитріші, і тому завжди подумають про порятунок і намагаються запобігти ласки переможця. Нарешті, Державцеві доводиться завжди жити з тим самим народом, але він може цілком обійтися без одних і тих самих знатних, бо він вільний щодня давати або відбирати знатність, підносити знатних чи гнати їх геть. Щоб краще це пояснити, скажу, що про можних треба судити пере­ важно з двох ознак: або вони показують насправді, що всіляко пов'язують себе з твоєю долею, або ні.

Щодо розумових вправ, то Державець повинен читати історію й зосереджуватися в ній на діяннях великих мужів, розглядати їхні вчинки на війні, вивчати причини їхніх перемог і поразок, щоб не допуститися помилок одних і наслідувати приклад інших; найважливіше йому чинити, як уже чинив колись той або той видатний муж, який брав за взірець когось із славних і звеличених в історії, чиє життя і подвиги завжди були у нього перед очима.

Державець має бути настільки мудрий, щоб умів не дати себе зганьбити тими вадами, через які міг би втратити владу, і стерегтися, як може, перед інши­ ми; якщо ж він не в змозі цього зробити, то може дати собі волю без особливих вагань. Нарешті, хай він не бо­ їться стягнути на себе ганьбу за ті хиби, без яких важко врятувати державу; адже якщо вникнути як слід у все, то знайдеться щось, що здається чеснотою, але вірність їй була б загибеллю для Державця; знайдеться інше, що зда­ ється вадою, але, дотримуючись її, Державець прийде до безпеки й успіху.
4,4(42 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
danik131
danik131
01.02.2020

сказка А. С. Пушкина ближе к народной, чем сказка В. А. Жуковского. В пушкинской сказке зла царевне желает не посторонняя ведьма, а злая мачеха, как это обычно бывает в русских народных сказках. Пушкин использует волшебные числа 7 и 3: царевна попадает к семи богатырям, Елисей три раза обращается за к месяцу, солнцу и ветру. Важно, что королевич обращается именно к силам природы.

В пушкинской сказке, как и в сказке Жуковского, есть зачин и концовка, но, в отличие от Жуковского, Пушкин чаще использует ритмичные повторы, например «путь-дорога» , «царь-отец» , «росла, росла» , «красавица-девица» ; использует постоянные эпитеты, например «черной зависти полна» , «в светлой горнице» , «стол дубовый» , «красная девица» .

Сказка Пушкина нравится детям больше, потому что она более душевная, чем сказка Жуковского.

— Сказка Пушкина очень близка к народной сказке. Чем она отличается от нее?

все пушкинские сказки написаны стихами, в них есть рифма и ритм

Объяснение:

4,5(7 оценок)
Ответ:
jane24p075cn
jane24p075cn
01.02.2020

Не соглашусь, что Раскольников считает себя правым, потому что если бы считал - не мучил бы свою душу. Скорее, он проверял свою теорию, которую после вообще откинул, признав ее провальной. Со всем остальным соглашусь. Герой пошел на убийство, совсем не думая о последствиях. По словам критика, Раскольников запутался, в результате чего совершил ужасное преступление. Он будет мучить себя, свою душу этим всю жизнь, не найдет покой, что говорит о Родионе как о неплохом человеке, поддавшемся искушению.

4,6(7 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ