М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
diana15152
diana15152
31.05.2023 20:42 •  Литература

Написати творчу роботу на тему "Зображення духовного занепаду суспільства, яке ілюструє приклад сім'ї Нори та Торвальда Хельмерів" Написати своє ставлення до проблематики твору або героїв, можна провести паралель з сьогоденням, тобто як сьогодні жінка відстоює свої права у суспільстві, чи є ця проблема актуальною сьогодні.

👇
Ответ:
tryx3
tryx3
31.05.2023

Зображення духовного занепаду суспільства, яке ілюструє приклад сім'ї Нори та Торвальда Хельмерів, відкриває перед нами складний світ моральних, соціальних та гендерних проблем. Твір Генріка Ібсена "Лялька" покликаний вразити своїм відтворенням життя того часу і викликати роздуми про соціальні норми, ролі статі та особистої свободи.

Сім'я Нори та Торвальда Хельмерів стає символом суспільства, де жінка піддана моральним, соціальним та економічним обмеженням. Нора, головна героїня твору, ув'язнена в ролі "ляльки" - красивої, але порожньої ляльки, яка виконує бажання чоловіка. Вона живе у світі, де жінка позбавлена права на самовираження та самостійність, а її цінність зводиться до ролі дружини та матері.

Торвальд Хельмер, чоловік Нори, є типовим представником патріархального суспільства, де чоловік вважає себе вищим за жінку і контролює її кожен крок. Він поводиться з Норою як з дитиною, вимагаючи підкорення та покору. Таке ставлення відображає загальноприйняту норму того часу, коли жінки були позбавлені політичних та економічних прав, і їхнім призначенням вважалося виключно служити чоловікові та виховувати дітей.

Однак, розгортаючи історію Нори, Ібсен показує, що таке підлабузництво жінки не може тривати вічно. Вона починає усвідомлювати свою індивідуальність та потребу в самовизначенні. Нора зна

ходить силу порушити прийняті стандарти і покинути сім'ю, шукаючи власного існування незалежно від чоловіка.

В теперішньому світі, жінки досягли значного прогресу у боротьбі за свої права та рівноправ'я. Хоча нерідко стикаються зі стереотипами, дискримінацією та гендерними обмеженнями, багато жінок сьогодні борються за свободу самовираження та самостійність, так само як і Нора. Значна кількість жінок активно виступає за свої права, працює на професійних посадах, займається політикою та змінює світ навколо себе.

Проблематика, піднята в творі "Лялька", є актуальною й сьогодні, хоча в багатьох суспільствах досягнуто певного прогресу. Нерівність між статями, гендерні стереотипи та обмеження продовжують існувати. Жінки і далі зіштовхуються зі складнощами, пов'язаними з поєднанням сімейного життя, кар'єри та особистого розвитку. Через це, повторне обговорення і звернення уваги на проблеми, які випливають з гендерних нерівностей, є необхідним кроком для побудови більш справедливого та рівноправного суспільства.

Таким чином, твір "Лялька" залишає свою актуальність у сучасному світі, нагадуючи нам про важливість розуміння та поваги до прав жінок, а також про необхідність продовження боротьби за рівність та справедливість у всіх аспектах суспільного життя.

4,6(21 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
WhiteBear2003
WhiteBear2003
31.05.2023
1 И В Тургенов Муму

2 герои: барышня, Герасим, Муму, Татьяна, Капитон.

содержание: жестокая барышня разлучает глухонемого слугу с любимой женщиной, а после заставляет избавится от единого друга- маленькой собаки муму. К сожелению читателя Герасим безропотно выполняет приказ: топит собаку в воде. После этого он возвращается в родную деревню где до конца жизни живет в полном одиночестве

3 Мне понравился рассказ но, невозможно отрицать то, что в конце болело сердце. Из за жестокости, которым завлодели сердца людей, Герасиму пришлось потерять единственного друга - если можно сказать света во тьме, ибо Герасим был глух и нем. Читая рассказ я испытывала разные эмоции: радость за отношение Герасима и Татьяны, которая к сожелению кончилась ничем, грусть и печаль за трагическую смерть собаки, которая была ни в чем не виновна.
Также эта повесть многому учит и заставляет читателя задуматся
4,6(95 оценок)
Ответ:
vegyan0000
vegyan0000
31.05.2023

Пушкин А.С. «Дубровский»

Гоголь Н.В. «Майская ночь, или Утопленница»

Некрасов Н.А. «Железная дорога»

Гарин-Михайловский Н.Г. «Детство Темы»

Тургенев И.С. Рассказы из цикла «Записки охотника»: «Бежин луг»

Лесков Н.С. «Человек на часах»

Андреев. Л. Н. «Петька на даче», «Ангелочек»

Чехов А.П. «Толстый и тонкий»

Платонов А.П. «Корова»

Астафьев В.П. «Монах в новых штанах», «Зачем я убил коростеля?» «Конь с розовой гривой»

Шергин Б. «Детство в Архангельске», «Миша Ласкин»

Абрамов Ф. А. «Собачья гордость», «О чем плачут лошади»

Пришвин М.М. «Таинственный ящик», «Синий лапоть»

Объяснение:

4,8(22 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ