М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
valeria575
valeria575
25.10.2022 13:04 •  Литература

Составте 4 вопроса по повести тамань из рассказа герои нашего времени

👇
Ответ:
Gir9
Gir9
25.10.2022
1.В какой форме написана «Тамань»?- (В форме дневника). 
2.Какая история положена в основу «Тамани»? 
( История, изложенная в «Тамани», имеет жизненную основу. Лермонтов был в Тамани в 1837 году. Ему пришлось задержаться в ожидании корабля. Старая казачка Царицыха приняла Лермонтова за тайного соглядатая, который хочет обнаружить контрабандистов. Соседкой Царицыхи была красавица татарка, муж которой имел дела с контрабандистами. И слепой мальчик Яшка был. Все жизненные факты предстают перед нами в ином виде). 
3.Что является средством раскрытия удали Янко?( Описание разбушевавшейся стихии) 
4.Каким промыслом занимаются герои?(опасным промыслом-контрабандой). 
5.Каковы взамоотношения Печорина и контрабандистов?( Ему все интересно, важно, нужно все «потрогать», наверное, этим привлекает характер Печорина. И старуха, и слепой мальчик, и девушка не могли объяснить поступков Печорина иначе, чем стремлением «донести коменданту». Ведь он ходит, высматривает, угрожает. Им не понять, что ему просто интересны эти люди, их жизнь..). 
6.Чем обернулось любопытство Печорина?( Печорин разрушил жизнь контрабандистов и, мало того, сам едва не погиб. И когда заплакал слепой мальчик, когда девушка навсегда уехала с Янко, тут Печорин ужаснулся от содеянного: «И зачем было судьбе кинуть меня в мирный кругчестных контрабандистов?) 
7.Какова художественная сторона повести «Тамань»?( Это «три кита»: точность, образность, выразительность). 
8.Что можно сказать о сюжете?( Если говорить о сюжете, то он отдаленно напоминает сюжет «Бэлы». Русский молодой человек встречает местную девушку-«дикарку», влюбляется в нее. Сюжет характерен для литературы эпохи Лермонтова. Но в «Тамани» все нетрадиционно. Девушка должна была влюбиться в приезжего. Но все оказывается хитростью). 
9.Чем отличаентся композиция?( Композиция повести отличается своеобразием. Произведение открывается и заканчивается суждениями героя, свидетельствующими о горечи приобретенного в этом событии опыта, о попытке равнодушно относиться к людям, с которыми судьба его сталкивает). 
10.Чем отличается повесть «Тамань» от всего рыночного «чтива»?( В современном книжном многообразии очень трудно выбрать чтение для души. Все это рыночное «чтиво», которое повсюду нас окружает, кричит и лезет в глаза, просто раздражает. И, честное слово, одна маленькая повесть «Тамань» из «Героя нашего времени» уже стоит всего этого «книжного безобразия»).
4,6(26 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Petack
Petack
25.10.2022

Відповідь:

1А, 2Б, 3Б, 4А, 5В, 6А, 7Б, 8А, 9В, 10А, 11В, 12Б, 13В, 14Г, 15А, 16В, 17Б, 18Б, 19Б, 20В, 21Б, 22А, 23Б, 24Б, 25Б

1. Головний герой твору  - А Дмитро Омельчук

2. До якого класу перейшли друзі?  - Б до 6-Б цитата : Урядове повідомлення: учні шостого "Б" класу середньої школи міста Києва Дмитро Омельчук і Сергій Стеценко в результаті тривалого пошуку…"  

3  Ірина Семенівна викладала  - Б біологію цитата : вчителька ботаніки та зоології Ірина Семенівна.

4  Девід Лівінгстон досліджував  - А Африку  цитата: Юні лівінгстони, безперечно, збилися з путі, адже Африка у зовсім протилежному напрямку

5  Найкращий друг Митька –  В Сергій Стеценко

6 Хто проживав в омріяному селі?  - А Бабуся Митька  ми з Митьком давно мріяли поїхати до Юрківки, села, де жила Митькова бабуся.

7  Чому батьки Сергія вагалися щодо поїздки сина з приятелем до бабусі? Бо вони:  Б турбувалися про погану поведінку Сергія та Митька під час подорожі; цитата: Але батьки дуже сумнівалися, чи піде це на користь у першу чергу самій бабусі, а потім уже нам.

8. За якої умови хлопці отримали згоду на поїздку до села? Щоб вони:

- А слухали бабусю; цитата: — Та хай уже їдуть, — одмахнувся він. —  Тільки щоб бабусю слухали.

9.  Під час подорожі до бабусі яким транспортом НЕ користувалися хлопці?  -   В автомобілем. (А тут ми самі їхали аж куди — цілу ніч поїздом..   От якби ще автобуси не ходили…  — Тоді, пройшовши сорок кілометрів пішки...) про автомобіль мови в творі не було.

10.  Що таке "бурштин"?  - А) Назва смоли дерев, що пролежала в

землі мільйони років і закам'яніла.

11 . Приїхавши до бабусі, хлопці відчули якесь виття, яке було пов’язане:  -   В музичним інструментом. Цитата: ... у вікні з'явився розчервонілий вусатий здоровань із тромбоном у правиці. — Здоров, Дмитре!   Он воно що!

12 . Чим хлопці вразили Василя Троша?  - Б. сачками і рюкзаками; цитата: — А яке чудове спорядження! — не вгавав він. — Які сачки! Стережіться, бідні метелики! А рюкзаки? Там, мабуть, харчів не на один місяць

13  . По-вуличному дядька Гната звали:   - В) Фа-Дієзом  цитата: ... Гнат Діденко, по-вуличному Фа-Дієз, був музикою.  

14  Які книжки хлопці брали в бібліотеці?  - Г) Зоологію Цитата: Правильно, підемо завтра наберемо — фантастику яку-небудь…  — Та ні, Сергію, я не про те. Книжки із зоології

15  Яким напоєм НЕ смакували хлопці в бабусі?  - А) Кефіром;

16 . Чим Сергію сподобалася бабуся Митька? Вона:  -  В) не намагалася контролювати і повчати хлопців. Цитата: А головне, — казав дорогою Митько, — ти завважив, яка бабуся? Ні слова не сказала. Інша вже почала б: "Ой, та куди ж ви йдете? Та що вам там потрібно? Не купайтесь, бо втонете! Та не ходіть у ліс, бо заблукаєте!" А моя — ні слова.   — Так, — погодивсь я, — бабуня що треба.

17. Завантаживши «усякою всячиною рюкзаки», хлопці обов’язково взяли -    Б) їжу. Цитата: І ось уже ми йдемо, навантажені рюкзаками з їжею й усякою всячиною

18 . Який художній засіб твору містить така фаза: «…за річкою шумить верховіття»? -  Б) метафору;

19 . На узбережжі озера хлопці:  -  Б) вилежувалися на сонці. Цитата: Біля озера вилежувалися на сонці і купались у теплій воді.

20.  Що цікавого розповів велосипедист про озеро? Воно -  В) ховає якусь живу істоту Цитата: — А тому, що в озері... — він стишив голос, — хтось живе.

21 . Що хотів зробити Митько, побачивши справді якогось звіра?  - Б) сфотографувати; Цитата: — А якщо то й справді якийсь звір? — обернувсь до мене Митько. — От було б здорово! І ми першими його побачимо.  — Ну, побачимо, а далі? — я був настроєний скептично.  — Сфотографуємо!

22 . Який художній засіб використав автор у фразі: «Мовчазний, таємничий ліс»?   - А) Епітет;

23.  Яку пісню співав Сергій, перебуваючи на нічній варті? -    Б) «Пісню про рушник»; цитата: Рідна мати моя, —  вичавив із себе якісь жалюгідні звуки,  -Ти ночей не доспала

24 . О котрій годині ночі Сергій повинен був розбудити Митька?  - Б) другій; Цитата: Як же ти прокинешся о другій? У нас навіть годинника немає

25.  Хлопці вирішили вартувати біля озера по черзі, щоб:  - Б)чудовисько зненацька не напало на них; Цитата: Ми вирішили по черзі вартувати, щоб чудовисько зненацька не напало на нас

Пояснення:

4,6(49 оценок)
Ответ:
VictoriaOrlova32455
VictoriaOrlova32455
25.10.2022

Подружжя, зовсім не маючи грошей, зробили один одному гідні подарунки на Різдво. Чоловік продає годинник, щоб купити своїй юній дружині набір гребенів для волосся. Однак вона не зможе скористатися подарунком, оскільки продала волосся, щоб, в свою чергу, купити чоловікові ланцюжок для годинника. Але і йому подарунок, на жаль, не знадобиться, раз годин у нього більше немає. Делла і Джім подарували один одному щось більше. Герої довели, що, незважаючи на усі труднощі життя, кожен з них піклується в першу чергу про кохану людину, а не про себе. Адже, коли люблять по-справжньому, не думають про себе. Мудрість їхнього вчинку полягає у тому, що  кожен з них пожертвував найціннішим, що у нього було, аби його друга половина була щаслива. У світі немає нічого ціннішого за любов тому я вважаю що це виправдана жертва.

4,7(40 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ