“Мона Ліза”. Усі люди на світі знають її ім’я. Так називається прекрасна картина геніального Леонардо до Вінчі. Та не тільки. «Мона Ліза» — це й героїня новели Рея Бредбері «Усмішка», в якій розповідається про страшне майбутнє Землі, коли люди стануть схожими на варварів, втратять людську подобу.
Як же врятувати Мону Лізу? Більшість мистецтвознавців вважає, що в образі красивої жінки художник хотів показати саму Природу. Якщо так, то треба рятувати саме її. Зробити це можна, посиливши екологічний захист нашої планети, оберігаючи природу, як не дивно, від самих людей. Зробити свій внесок у цю «дорослу» справу можуть і діти: достатньо не смітити навколо себе,
не знищувати квіти та дерева, не знущатися над тваринами, захищати їх.
Ніколи не кине на землю трамвайний квиток чи обгортку від цукерки добре вихована людина. Їй не треба замислюватися про забруднення навколишнього середовища — вона це робить за звичкою. А тим, для кого стало звичкою забруднювати довкілля, ображати людей, віддавати перевагу матеріальним цінностям, потрібно подумати про духовне самовдосконалення. Тільки людині притаманна любов до прекрасного. Милуючись красивим краєвидом, слухаючи чудову мелодію, ми переживаємо почуття, які дозволяють душі здригнутися, зрадіти, очиститися від усілякого «цивілізаційного мулу». Якщо для нас
це буде неважливим, ми станемо «глухими», байдужими до людської радості й горя, до долі планети й усього живого на ній.
Від людей, що зараз живуть на Землі, залежить, яким буде майбутнє планети і чи буде воно взагалі. Якщо люди збагнуть, наскільки необхідні вічні цінності, збережуть здатність відчувати естетичну насолоду, не допустять екологічної катастрофи, то Мона Ліза посміхатиметься і наступним поколінням. А думати про це варто вже сьогодні.
Объяснение:
"но ничто не вечно под луною. и дружба темы с ивановым прекратилась, и
мечты о деревне не осуществились, и на самое воспоминание об этих лучших
днях из детства темы жизнь безжалостно наложила свою гадливую печать, как бы
в отместку за доставленное блаженство. "
вот сокращенный отрывок: на фоне общепознавательных впечатлений особенное значение имеет обретение в лице «доброго и кроткого» одноклассника иванова друга, который оказывается, по сравнению с темой, довольно начитанным мальчиком. ему во втором классе карташев читает майн рида и гоголя. однако после неприятной иванова исключают из гимназии, и дружба между ними прекращается: не только из-за отсутствия общих интересов, но и потому, что иванов становится свидетелем малодушного поступка своего друга. для темы это испытание не заканчивается разрывом с ивановым: в классе за ним закрепляется репутация «выдавшего» , и ему приходится пережить несколько дней «тяжелого одиночества» .
впрочем, с ивановым тема еще встретится в своей жизни, учась в петербурге, а между тем у него появляются новые приятели, с которыми, преисполненный авантюрно-романтических мечтаний, он строит планы побега в америку, чтобы не идти «избитым путем пошлой жизни» . приятели, увлеченные строительством лодки для морского путешествия, проявляют значительно меньшее рвение к учебе. результатом этого становятся отрицательные оценки в гимназическом журнале. тема скрывает свои «успехи» от , поэтому последующие события оказываются для них полной неожиданностью.
2) городничий Антон Антонович Сквозник-Дмухановский
3) да, комедия актуальна, в наше время мы так же можем наблюдать подобные ситуации.