"Дно"-есть на Земле. И эта аксиома, никто не будеть оспаривать это выражение. Достаточно пройтись медленно по улице и все станет понятно: девушки, сидящие за бутылкой спиртного, подростки, курящие сигареты, юноши, вкалывающие в себя яд, бомжи, собирающие бутылки и многое другое предстанет вашему взору. Это и есть "дно", дно жизни. Молодежь бы могла хорошо учиться, заниматься спортом, но нет, вредные привычки погружают их в пучину, унося с собой всё, в том числе и их жизнь. "Лень-мать всех пороков" - эта пословица ярко открывает смысл жизни бомжей. Однажды, идя по улице, я услышал разговор двух бичей, сидящих возле магазина и просящих подаяние: "Я пропила: дачу, дом, квартиру!", сказав это она засмеялась ужасным смехом. Вот яркий образ тех людей, которые сами себя опускают на дно жизни.
После моего мы отправились в его пещеру. Вход был непрост для меня, но я преодолел это. Там было много необычных для меня вещей. В первые дни я боялся его и лишь играл с его ручной змеей. Но после я преодолел страх и смог приучить его змею к себе и мы с Робинзоном хорошо подружились. Робинзон был очень заботливым и хорошим человеком. Я выполнял для его работу, взамен же получал лакомства. Один раз я чуть не погиб, когда приносил Робинзону орлиные яйца, но он меня. Я чинил его оружие, смазывал ствол и чистил дуло. Мы очень подружились и стали неразлучны.
Тема грошей у повісті О. Бальзака "Гобсек"
В історії світової літератури чимало історій про скнар, так що Гобсек з повісті Бальзака — образ не новий. Але от що справді цікаво, що письменник за до свого героя дослідив усебічно проблему грошей.
Отже, Гобсек знає гроші професійно, бо він лихвар, тобто людина, що дає гроші під заставу. Він розповідає Дервілю про своє життя, і поступово стає зрозуміло: в ньому майже ні для чого, крім грошей, місця не лишилося. Він прагнув мати гроші, бо вони дають свободу, а хто ж не хоче бути вільним. Але, накопичивши певну суму, Гобсек не зупиняється, бо розуміє: великі гроші дають владу. Саме ця насолода для нього найкраща. Він так захопився, що й не помітив, коли і як гроші стали володіти ним. То, може, гроші не потрібні? Це не так. Відсутність грошей у Ернеста де Ресто ледве не зруйнувала його надії і щастя. А от для його матері гроші стали джерелом усіх нещасть, бо вона не знала ані ціни грошам, ані небезпеки, яку вони крили. Розкидаючи гроші на Максима де Трая, на розкіш, вона забула про свій обов'язок перед чоловіком і дітьми. Гроші — річ небезпечна. Потрапити у залежність від них дуже тому Фанні Мальво позичає у Гобсека стільки грошей, скільки може віддати, заробивши працею білошвейки. Та й Дервіль розуміє думку Гобсека, який позичає йому гроші під великий процент. Адже немає більшого тягаря, ніж тягар зобов'язаності за надану послугу. Часом це руйнує стосунки. Тому Гобсек позбавляє Дервіля необхідності почуватися вічно винним йому. Це ще один бік проблеми грошей.
Таким чином, дослідивши проблему грошей, Бальзак дійшов висновку, що гроші потрібні людині, аби жити, не думаючи про них, а займаючись творчістю, справами тощо. Брак коштів призводить до занепаду моралі, як у Максима де Трая. Невміння керувати своїми потребами призводить до марнотратства й трагедії. Великі гроші дають владу. Але саме великі гроші часом забирають у полон життя людське, як це сталося з Гобсеком.
Объяснение:
Конечно "дно" сегодня есть. Алкаголиков, наркоманов, бомжей - трудно назвать благополучными людьми. Причины такого существования разные, но главная - нежелание работать, учиться, стремиться к чему-либо. Наркотики от скуки и празднитства, бродяжнечество может быть от желания иметь "свободу". На "дно" попадают разные люди, у многих своя философия, и что печально, они не хотят возвращение к нормальной жизни.