Василь Биков брав участь у Другій світовій війні і вважав обов'язком розповісти правду про неї. Письменник розповідав про свою зустріч з реальною полонянкою "в смугастій куртці і темній спідничці", яка шукала Івана: "Зрозуміло, Іванiв у нас було багато, але ні один з них не здався їй тим, кого вона розшукувала. Ми запитали, якого саме Івана вона шукає. Дівчина розповіла приблизно наступне: її звуть Джулія, вона італійка з Неаполя. Рік тому, влітку 44-го, під час бомбардування військового заводу вона втекла в Альпи, де зустріла російського військовополоненого. Кілька днів вони блукали в горах, голодні, без теплого одягу, перейшли гірський хребет і одного разу в туманний ранок напоролися на поліцейську засідку. Її схопили і знову кинули в табір, а що сталося з Іваном, вона не знає". Вісімнадцять років по тому письменник написав повість, яка мала кілька робочих назв. Одна з них – "Про що шумлять клени". У першій редакції повісті Іван убивав Джулію, не бажаючи віддати на поталу фашистам своє кохання.
сказка - произведение, в котором есть выдумка, волшебство
пословица - короткое изречение, в котором есть смысл. пример пословицы: делу - время, потехе - час
поговорка - краткое выражение, народное высказывание. в отличии от пословицы, имеет законченный выражение. пример: лёгок на помине
строение сказки. 1. зачин( пример: в некотором царстве, в некотором государстве, жили были...), 2. некое действие. 3. развязка( присутствует обязательная победа над злом). 4. концовка.
литературная сказка - это повествовательный жанр с волшебно-фантастическим сюжетом
автор - тот, кто написал произведение
герои - персонажи из произведения
события - то, что происходит в произведении.