М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
missisleos
missisleos
18.10.2021 15:36 •  Литература

Какие картины представляются вам пи чтении стихотворения парус?

👇
Ответ:
Варчай06
Варчай06
18.10.2021
Картина одиночества и тоски! потому что корабль одинокий, один остался в море! чувства грусти, одиночества!
4,6(19 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Тема. Елементи фольклору. Особливості поетичної мови.

Мета: поглибити знайомство учнів з твором; визначити елементи фольклору та особливості поетичної мови; розвивати навички виразного читання, логічного мислення, зв′язного мовлення; привити любов до поетичного слова.

Обладнання: тексти твору.

 

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Тема твору «Пісня про Роланда»

( Зображення боротьби франків проти іноземців та іновірців за батьківщину та християнську віру).

2. Ідея епосу.

( Оспівування боротьби французів з арабськими завойовниками, вірності королю й вітчизні, засудження зради батьківщини. Патріотичний пафос нерозривно пов′язаний з мотивом національно-релігійної боротьби проти мусульман і особливою місією в цій боротьбі Франції).

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

Представлення учнями результатів дослідницької роботи.

Побудову системи образів визначили особливості конфлікту. В її основі лежить принцип контрасту: служба чи протистояння або зрада Карлу визначає і місце персонажа в системі образів.

Карл і всі, хто виступає з ним,— хоробрі, порядні, керуються почуттями честі та патріотизму. Усі, хто протистоїть їм,— зрадливі, підступні, віроломні й жорстокі.

3. Риси епічного твору відчутні в усіх строфах «Пісні про Роланда».

Захисники Франції ідеалізуються. Є приклади гіперболізації сили й

доблесті героїв:

Хто бачив би Роланда й Олів’єра,

Як тяли і сікли вони мечами,

Як списом теж вдаряв архієпископ!

Число погибших нині добре звісне,

Воно у давніх хроніках стоїть,

В історії: звиш тисячів чотири.

(Переклад В. Щурата)

У «Пісні про Роланда» є багато описів кривавих батальних сцен із

натуралістичними подробицями:

Кипить завзятий вікопомний бій.

І мчить Роланд, загін боронить свій.

Списом він б’є зухвалих ворогів,

Змінив в бою п’ятнадцять держаків.

Та ось він гострий Дюрандаль підвів,

Яким Шернуля зарубать хотів,—

Пробив шолом з камінням дорогим,

Зітнув півчерепа мечем ясним,

І вже кольчугу розтинає він,

Проймає враже тіло до колін,

Золочене сідло навпіл розсік,

Пробивши наскрізь огиреві бік.

Роланд суглоби рве, й руба кістки,

І валить маврів помахом руки.

 

(Переклад М. Терещенка)

Для твору характерною є бурхлива реакція природи на все, що

відбувається з людьми, тобто використовується принцип

паралелізму. В критичний момент, коли військо Роланда потерпало

від навали маврів, у природі виявляється найвищий розпач: серед

дня стало темно, як уночі:

Гримлять громи, бушують буруни,

Невпинний град і ливний дощ без краю,

І часті блискавки все небо крають,

І вся навкруг здригається земля...

І люди всі вжахнулися з того,

І всі кричать: «Це судний день настав!»

Ніхто не знає, з чого ураган:

Природа тужить, що помре Роланд.

{Переклад М. Терещенка)

У творі є «віщі» сни, плачі (Роланд оплакує загибель Олівера,

Турпіна, а потім Карл тужить над тілами Роланда і франків), фантастичні елементи (Карл просить Бога продовжити день, щоб він міг помститися за Роланда), постійні епітети (Франція «люба», «прекрасна», Карл «сивобородий», Роланд «хоробрий», Ганелон «підступний»).

«Пісня про Роланда» написана десятискладним віршем зі збереженням асонансів. Для епічних творів середньовічної Франції такий віршовий розмір є досить характерним. Твір поділяється на строфи нерівного розміру, що мають назву тірад. Таких тірад в оригіналі налічується 291. Кожна з них закінчується словом «Аой!». Можливо, це своєрідний приспів.

Робота з текстом (в зошитах).

І варіант

Знайдіть і запишіть епітети й порівняння, які найчастіше використовуються для характеристики Роланда.

( Хоробрий, безстрашний, могутній, прекрасний, грізний; перед боєм «став гордим, як лев чи леопард»).

ІІ варіант

За до тексту створити словесний портрет Карла Великого.

( Славний чоловік з гордою поставою. Сиве волосся, більша, ніж сніг борода, величний і прекрасний. Цей портрет , ознака, не відповідає дійсності, адже 778 році Карлові було лише 38 років. Таке зображення Карла є характерним для епічних поем).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Вправа «Мікрофон».

В чому полягає виховне значення французького героїчного епосу «Пісня про Роланда»?

V. Домашнє завдання .

Підготуватись до уроку – диспуту.

4,7(74 оценок)
Ответ:
Ramble2285
Ramble2285
18.10.2021
характеры гринева и швабрина в повести а. с. пушкина
скачать сочинение

петр андреевич гринев – молодой офицер, происходящий из знатного военного рода. службу проходит в белогорской крепости.
алексей швабрин – не отличающийся примерным поведением солдат, переведенный из-за дуэли в белогорскую крепость.
волею судьбы гринев и швабрин столкнулись в белогорской крепости. автор подчеркивает некую схожесть характеров молодых людей. но что же тогда помешало им стать друзьями и вместе преодолевать все тягости военной службы? по-моему, причина – в воспитании. петр андреевич никогда не испытывал одиночества, ни в чем не нуждался, ему повезло с родителями. швабрин же, напротив, с раннего возраста был лишен родительской ласки и заботы. он не знал, что значит детское счастье, детский смех, но зато отлично понимал, что такое слезы и горе. детство обеих героев имело огромное влияние на формирование их характера, совести и морали. гринев стал добрым, смелым, отзывчивым и надежным, а алексей – типичным карьеристом, лживым, циничным, коварным. эти качества своих персонажей пушкин открывает читателям не сразу, а постепенно, заставляя нас анализировать каждый поступок молодых людей.
кроме того, видную долю в мировосприятие героев внесла семья мироновых. дочь коменданта крепости мария была предметом частых ссор и конфликтов между швабриным и гриневым. когда емельян пугачев поднимает восстание, захватывает белогорскую крепость и назначает ее начальником швабрина, гринев спасает любимую, рискуя собственной жизнью. мария любит молодого офицера, хочет стать его женой, но их счастью мешает один человек – алексей швабрин. он пытается убить любовь маши к петру андреевичу и насильно влюбить девушку в себя. но разве насилие может заставить любить? разве можно мешать чужому счастью?
неоднозначное отношение к своим героям и а. с. пушкина – патриот гринев является антиподом предателю и мерзавцу швабрину. алексей, я считаю, после перехода на сторону восставших, вообще недостоин офицерского звания и чести носит погоны.
я поддерживаю позицию автора в отношении к главным героям. противостояние петра андреевича гринева и алексея швабрина – это противостояние верности и предательства, любви и ненависти в целом. по-моему, гринев – тот идеал офицера, которого не хватало армии в девятнадцатом веке. швабрин,… наверное, мог быть другим человеком, но, наверное, тяжелая жизнь просто вынудила его стать таким, каким его изображает автор. кто знает…
4,8(75 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ