Гипербола-умышленное преувеличение. В рассказе "Левша" гиперболой является утверждение, что главный герой сумел подковать блоху, хотя мы понимаем, что это невозможно. Так Лесков хотел подчеркнуть высокое мастерство Левши.
Понятие счастья... Множество людей пытались дать определение ему во-первых, потому что, как правильно сказал Фейербах, "стремление к счастью- это стремление стремлений", и каждый человек так или иначе стремится достигнуть этого состоянияну а во-вторых, это достаточно интересная категория именно с философской точки зрения. Но она и одна из самых спорных, ибо под одним термином каждый из нас понимает свое.
Но вот что интересно- многие неразрывно связывают счастье с внешними обстоятельствами- общественными, семейными etc. Ну "Счастье- это ощущение полноты своих духовных и физических сил в их общественном применении" , "Счастье личности без общества невозможно" (Лев Толстой), еще "счастье зависит исключительно от гармонии между нашим характером и теми положением и обстоятельствами, в которые нас поставила судьба" (Гельвеций") "Самым счастливым бывает тот, кто наименее терпит горя" (Руссо, кажется). Не спорю, если в жизни ты чувствуешь себя на своем месте, ты признан и можешь менять мир или хотя бы его частичку, если внешние обстоятельства складываются благоприятно- это значимо для ощущения внутренней гармонии, которая (как мне кажется) и является первоосновой для того, чтобы чувствовать себя счастливым. Однаковзаимосвязь не прямая. Можно иметь совершенно классные внешние обстоятельства- и быть несчастным, и наоборот.
Пурпурові вітрила» образ Грея з повісті О. Гріна розкритий в цій статті, ви також можете додати цитати, щоб розширити його характеристику. «Пурпурові вітрила» характеристика Грея Артур Грей — головний герой повісті «Пурпурові вітрила», виходець із знатного роду, єдиний син Ліонеля і Ліліан Грей. З дитинства Артур ріс у величному замку, його батьки були невільниками свого високого становища, проте хлопчикові це було чуже. Він відрізнявся живою і мрійливою душею. Коли йому було вісім років, стало зрозуміло, що він схожий на лицаря або шукача пригод. Так, наприклад, побачивши картину розп’яття Христа, він вирішив зафарбувати цвяхи і кров на руках нещасного, бо вважав це неправильним. Його життя змінилася, коли у віці дванадцяти років він побачив картину з великим кораблем, що плив по хвилях. Він вирішив вирости і стати капітаном власного судна. Так все і сталося. Приблизно п’ять років він плавав з капітаном Гопом, який навчив його всім премудростям морської справи, а потім придбав свій трищогловий галіот під назвою «Секрет». Одного разу доля закинула Грея до берегів міста Лісс, поряд з яким розташовувалася село Каперни. Там, на вечірній рибалці, він випадково побачив сплячу дівчину і закохався в неї. Це була Ассоль. Дізнавшись від жителів села, що дівчина має славу, мало не недоумкуватої, оскільки з дитинства мріє про хороброго лицаря на кораблі з пурпуровими вітрилами, він вирішив її здивувати. Для цього Грей грунтовно підготувався, накупив достатньо червоного шовку, запросив музикантів і підготував своїх матросів до майбутньої зустрічі. Він розповів, що має намір одружитися на дівчині, так як це їхня доля. Уміння переходити від слів до справи, видавало в Артурі людину сміливу і надійну. Ассоль була щаслива, коли її мрія здійснилася. Вона анітрохи не сумнівалася, що все буде саме так. Так, Грей, ощаслививши дівчину, знайшов і сам щастя. Паспорт-характеристика образу Артура Грея Родина. Багаті і знатні батьки, які мало приділяли уваги хлопчикові. «Народився з живою душею, зовсім не схильною продовжувати родинну лінію» Матеріальний стан. Багатий, знатного роду, але приховував це, плаваючи на кораблі матросом Дитинство. Самотність у родині. Відчуженість від холодних й егоїстичних батьків-аристократів. Спілкувався з простими людьми більше, ніж із батьками. Рід занять, освіта. Моряк, капітан корабля Ставлення оточуючих. Людям було важко зрозуміти його, він жив у власному світі фантазій. Найкраще юного Грея розумів Польдішок. Та ставши капітаном «Секрета», Грей намагається якнайкраще ставитися до своєї команди й до всіх людей, з якими його зводить доля. Сприйняття навколишнього світу. Відчував красу природи, яка була живою істотою, поетичне сприйняття навколишнього світу. Риси характеру: романтик, співчутливий, добрий, розумний, цілеспрямований, допитливий, витривалий, щирий, наполегливий, сміливий, витривалий, із глибоко розвиненими естетичними почуттями; мав «летючу, живу душу». Складові щастя: творити дива власними руками