Наскільки людина перемагає страх, настільки вона людина.
Томас Кирлейль Джек Лондон прожив бурхливе, нелегке й дивне життя. Воно було наповнене масою яскравих вражень, знайомствами з людьми, які стали згодом героями його творів, що принесли авторові всесвітню славу.
Перші з північних розповідей письменника вразили читачів новизною постановки проблеми і її художнього рішення. Герой ранніх розповідей Джека Лондона залишався наодинці з природою й самим собою, випробовуючи себе в нелегкій боротьбі із труднощами.
На Клондайку Лондон побачив, як люди під впливом суворої природи звільняються від жорстокості й індивідуалізму, недовіри одне до одного, гуртуються при необхідності спільно боротися за життя.
Однак письменник часом переоцінював своїх героїв, для яких, на його думку, головним на Півночі було не тільки, й часом не стільки, золото, не збагачення, а романтика природи, справжня дружба, чистота людських відносин. Але все-таки художник-реаліст не міг погрішити проти правди життя: на Північ людей змушувала їхати "золота лихоманка". І серед сильних і мужніх було чимало таких, які принесли із собою в сувору безмовність Аляски звірині звичаї цивілізованого суспільства: ненаситну пристрасть до золота, індивідуалізм, прагнення розбагатіти будь-якою ціною. Мрії "золотої лихоманки" вигадливо перепліталися з високою романтикою, що накладало своєрідний відбиток на свідомість мешканці цього суворого краю.
У діях і поведінці двох головних героїв розповіді "Жага до життя" ми бачимо таку явну протилежність характерів.
На самом деле деятельное сострадание, которое продемонстрировал Пирогов в рассказе "Чудесный доктор" вряд ли можно считать чудом. Такое поведение человеко в идеале должно быть нормой, вот только как часто мы в своей жизни сталкиваемся с фактом действительно деятельного сострадания? Если мы встречаем сострадание, то обычно пассивное, когда люди сочувствуют попавшим в беду, но редко кто действительно протягивает бедолаге руку . Такие люди есть, но их очень не много.
В истории, описанной Куприным, действие разворачивается под Рождество, а потому деятельное сочувствие незнакомого человека воспринимается как рождественское чудо, а сам он кажется ангелом, сошедшим с небес.
Главный герой - сын известного козака Шрама, путешествует вместе с ним. Они ходят, бродят, заходят на хату к старому другу Шрама, Череваню. Он рассказывает про гражданскую войну между козацкой старшиной и запорожцами. Старшину представляет «Сомко», гетман, близкий друг Шрама, второй - Иван Брюховецкий, поддерживаемый Московией. Пока Шрам выступает за сплочение всех козаков, Главный Герой влюбляется в дочь Череваня, Лесю, защищает её от Кирилла Тура, запорожца-характерника(колдуна), пытающийся его украсть. Короче, все кончается Чёрной Радой, на которой собираются все козаки, начинается драка, запорожцы побеждают, потому что 4 полковника предают Сомка и им, назначают Брюховецкого Гетманом, а Сомка кидают в темницу. Дальше, Шрам с Кирилла Тура Сомку) пытается вытащить оттуда самого Сомка, но он отказывается. В конце Главного Героя принимают в семью Леси, он на ней женится, Шрам или умер, или что, не помню, а Сомка казнили. А, и Кирилл Тур со своими друзьями уехали в Черногорию.