Відповідь:
Родился 31 марта(12 апреля) 1823 года в Москве, вырос в купеческой среде. Мать умерла, когда ему было 8 лет. И отец женился снова. Детей в семье было четверо.
Островский получал образование дома. У его отца была большая библиотека, где маленький Александр впервые стал читать русскую литературу. Однако отец хотел дать сыну юридическое образование. В 1835 году Островский начал учебу в гимназии, а затем поступил в Московский университет на юридический факультет. Из-за увлечений театром, литературой, он так и не окончил учебу в университете (1843 г.), после по настоянию отца работал писцом в суде . В судах Островский служил до 1851 года.
Подробнее: https://obrazovaka.ru/alpha/o/ostrovskij-aleksandr-nikolaevich-ostrovsky-alexander-nikolayevich
Пояснення:
вот)
Реальное. Действие произведения происходит в определенный исторический период, в конкретном географическом месте – на Урале. Участники событий – вполне реальные люди - рабочие уральских заводов, крепостные. Их образ жизни, тяжелый труд, быт и семейный уклад полностью соответствуют историческим фактам. Волшебное. Хозяйка Медной горы – волшебница, умеющая превращаться в ящерку, волшебные ящерки с окрасом драгоценных уральских пород, составляющие свиту Хозяйки. Волшебная пещера в глубине гор и ее сказочное убранство. Все события, происходящие со Степаном после встречи с Хозяйкой, тоже являются волшебством: богатая добыча малахита, невиданная малахитовая глыба в 100 пудов, слезы-изумруды в ладошке, рассыпавшиеся в пыль…
А якось прийшов сумний. Вчитель запитав, чому. Та й розповів: у хаті бідно, їсти хочеться. А на столі лише хліб та борщ учорашній перебовтаний. А хотілося й оладок, і риби. Як батько де почув, то й побив. "Шкури з мене, шкури", — кричить. Наступного разу чоботи порвались. Знову батько побив. А через деякий час відвалився в чоботі підбор. Злякався Миколка. Розсердився батько: "Старцюго, — кричить, — панувать!.. Ось прийде, за стіл залізе... книжки розкладе, перо... старцюго, щоб і но не була в школі... В найми з душею твоєю".
Вибіг Миколка з хати. А ввечері повертається, під пахвою чоботи несе. Вчитель дав, як дізнався, що трапилось. Прокіп душею відійшов, осміхається. Попросив сина показать, що він там вчить такого цікавого. І так гарно то було. Буква "О", як бублик, а "Г", як кочерга, а хмара з’являється з пари. Радий Прокіп. Він і сам бігав синові чоботи позичить та ще й хліба. Ніхто не дав. У найми, кажуть, віддавай. А він би сина й у второкласну школу відправив, і в семінарію, щоб до ума довести. Щоб хоч він не страждав: "Хіба ж я ворог дитині своїй!.. Спроможусь..."
Миколка побіг до вчителя. Вчитель чаю йому налив з цукром, булку дав, заграв на скрипці. "Вчися, — каже, — і ти гратимеш". Глянув навкруги Миколка — ну й життя гарне.
На другу осінь перейшов учитель у друге село працювати. Приїжджає додому, а в хаті тепло, привітно. Раптом щось грюка, заходить старець. А з ним хлопчик. Придивився вчитель — а то Миколка.
— Як це ти, що це?
— Та... та... їсти нічого, топить нічим, удягтися... Батько простудилися: ще й розтавало, а в їх чоботи драні, ноги крутить... Були до хазяїна... найняли... так я... нездужаю... аж захворів був... Так мене в поводаторі це...
Двері в світлицю одхилені були. Стіл видно було, розгорнуту книжку, скрипку, картини... Глянув Миколка... заплакав...