1) Найголовнішого очима не побачиш. Треба цінувати те що у тебе вже є.
2)Діти завжди прагнуть швидко стати дорослими. Діти бажають незалежності та самостійності, щоб обирати свій шлях, будувати власне життя. Але надходить час — і дорослі мріють хоч на годину повернутися у дитинство, причому не тільки заради відпочинку від скрутних обставин, важкого обов'язку. Вони хочуть почути надійний захист батьків, поринути у тепло спогадів. Вони припадають, мов до джерела цілющої води, до свого дитинства, коли віриш у чудо, дивишся на світ не затьмареними буденністю очима, сприймаєш навколишнє щиро й відверто, коли ще не навчився брехати й змовчувати і живеш не здоровим глуздом та розрахунком, а серцем. Завмираючи, повертаються до такого знайомого задерикуватого хлопчика із здертими колінками або до дівчинки з кісками, немовби перевіряючи себе: який ти, чи зберіг чистоту душі й віру в добро, чи витримаєш їхні нескінченні "чому" та "як" і вимогливий, непідкупний погляд? Чи схвалить він тебе — себе, дорослого? Чи не втратив ти змогу розуміти його — себе — дитину?
Діти зневіряються у змозі деяких дорослих розуміти їх, перестали ділитися своїми проблемами та мріями, стали ховати, мов від чужаків, вогник свого яскравого життя.
Безперечно, у наш час космічних швидкостей і майже розумних механізмів можна все пояснити й розрахувати, не залишити жодної таємниці у світлі неонових ламп, посміятися з наївної віри в Діда Мороза. Але так добре й тепло на душі при мерехтливому вогнику свічки, що зберігають рожеві дитячі долоні, так чудово почути музику вітру й розмову далеких зірок!
Тож нехай поринуть зі сторінок книги мрії та напівзабуті дитячі враження, нехай знову стануть поруч вічні цінності.
Якось радісно і вдячно зустрічаєш на перших сторінках книги "удава, що проковтнув слона" — як перевірку на своє справжнє, не зверхнє розуміння світу, посміхаєшся скриньці з дірочками, де живе найкращий у світі баранець. По-доброму посміхаєшся присвяті книги з поясненням і виправленням автора — присвяті другові, "коли той був маленьким"...
Хлопченя з блакитними очима та золотавим волоссям своїм серйозним проханням владно втручається у наше життя, як добра казка, що приходить на до у скрутну хвилину, як цілюща вода дитинства, що очищає душу. Він дасть надію та сили, які відкривають у пустелі криниці, які дарують зорі, що можуть дзвінко сміятися.
ответ:
1)в жизни деревенской детворы полным-полно радости и веселья: грибы-ягоды, охота, лесные прогулки, игры и песни. наблюдая за работой родителей, они сызмальства привыкают к ответственному и честному отношению к труду. однако, к сожалению, для многих крестьянских игры заканчиваются рано, и они начинают трудиться наравне со взрослыми, потому что большие семьи в даже таких маленьких, но уже рабочих рук.
не многие имеют и возможность учиться, ведь для этого нужны одежда и обувь, чтобы дойти до школы, а кроме того – книжки, тетрадки, карандаши. далеко не все родители имеют на это деньги. не зря пишет поэт о детях крестьян:
но вырастет он, если богу угодно,
а сгибнуть ничто не мешает ему.
частые болезни, недоедание и тяжелая работа не самым лучшим образом сказываются на нелегкой жизни деревенских мальчишек и девчонок. и все же именно этим испытаниям проходят настоящую школу жизни, учатся быть добрыми, оптимистичными, сильными, не сдаваться в сложных ситуациях и не бояться трудностей.
2)в стихотворении главной является, на мой взгляд, мысль о том, что судьба крестьянских детей горькая. рисуя детские детские забавы, некрасов напоминает читателю о том, что даже они небезопасны: ведь родители все время в работе, а дети предоставлены сами себе. поэт говорит о том, что беззаботное это детство не дает детям самого важного - образования. а, значит, впереди в их жизни такой же тяжелый труд, как и у их родителей. и труды эти знакомы крестьянским детям уже рано: так шестилетний влас ведет сам лошадь под уздцы, потому что он второй после отца мужчина в доме.
Своя земля и в горсти мила.
Век живи - век учись.
Делу время-потехе час.