1. Який художній засіб вживає М. Рильський у рядках поезії «Осінь-маляр із палітрою пишною…». Осінь-маляр із палітрою пишною… Ніжно сміється до вітру. В. Персоніфікація. 2. Чому Григір Тютюнник дав своєму оповіданню таку назву (як це пов'язано з головним героєм)?. В. Поводився не так, як усі його однолітки. 3. У якому творі хижак урятував людині життя? В. «Сіроманець» М. Вінграновського. 4. Чого навчала Надія Петрівна своїх учнів (твір «Сіроманець»)? А. Оберігати треба і воду, і землю, і звірів.
5. Куди Сашко, герой твору М. Вінграновського, повіз свого друга вовка? Б. В одеський зоопарк, до ветеринарів. 6. Який висновок можна зробити, прочитавши твір М. Вінграновського «Сіроманець»? Г. Друзі пізнаються в біді, люди відповідальні за тих, кого приручили. 7. Що називають невеликим прозовим твором про якусь подію з життя одного чи кількох героїв протягом короткого проміжку часу? Б. Оповідання. 8. Установіть відповідність між героями і вчинками, які вони здійснили. 1. Сашко А. Рятує в снігу Сіроманця 2. Олесь Б. Замість горщечка намалював дятла 3. Федько Токайло В. Намагається вилікувати вовка 4. Петро Лях Г. тримає на спині в снігах Андрійка. Д. Пригостив Олеся пир.огом.
9. Який твір, відрізняється ідейно-тематичним змістом від інших? А. "Сіроманець". 10. Як називається герой, що «…вигрібся на берег, плюнув у руки й кинувся на вовка. Сіроманець збив його своїми старими грудьми назад, у воду…» (за твором М. Вінграновського)? А. Василь Чепіжний.
11. Як Вовк віддячив рятувальникам (за твором М. Вінграновського «Сіроманець»)? В. Врятувавши в лісі хлопчика
12. Запишіть головних і другорядних героїв повісті М. Вінграновського «Сіроманець». Сашко, Сіроманець, мама Сашка, Чепіжний, Андрійко, пілоти, Петро Лях,
Окончив школу, Сергей Крашенинников уезжает в маленький город к своему деду. Здесь он начинает работать в бригаде дорожных строителей. В ходе дорожного строительства, рабочие и Сергей (Крош) находят могилу солдата. Крош хочет выяснить имя захороненного солдата.
В повести рассказывается о настоящем времени и военных годах. Крош узнает историю о том, как неизвестные солдаты совершили подвиг летом 1942 года. После долгих поисков, Сергей узнает имя солдата, похороненного в найденной могиле. Важным моментом является, что люди прониклись чувством сопереживания к военному страны и народа.
Повесть учит не забывать историю своей родины.
Источник: Краткое содержание Рыбаков Неизвестный солдат за 2 минуты пересказ сюжета
Поэт употребляет такие метафоры:
«И так долго, долго дрожала
Воды незамёрзшей гладь…» ,
«А месяц скользил тонкий
И скрылся за холмом в полях» ,
«Покатились глаза собачьи
Золотыми звёздами в снег. »
Эпитеты:
«снежок подталый» , «синяя высь» , «золотыми звездами» ,
Повтор:
«И так долго, долго дрожала
Воды незамёрзшей гладь» .
Стихотворение «Песнь о собаке» написано размером стиха анапест и перекрёстной рифмой.
Данные изобразительные средства Есенин использовал, что бы передать чувства. Например сочуствие. Так же они писателем изобразить картину словами.