У школі ми вивчаємо багато предметів, які дають нам інформацію про різні явища у світі. На уроках ми дізнаємося багато нового. Деякі предмети мені подобаються більше, деякі менше. Багато в чому через те, наскільки цікаво проходять уроки.
Мій улюблений урок – література, і російська, і зарубіжна. Що мені особливо подобається, це те, що він ніби переносить нас в інший час і іншу культуру. Перед нами виникають фігури письменників і поетів минулих століть, на сторінках їхніх творів ми бачимо життя і характери людей, які жили колись до нас. Саме в літературних творах вигадані герої постають перед нами, як живі, наповнені своїми думками, почуттями. Разом з ними ми переживаємо захоплюючі, а часто й трагічні, події, немов стаючи частиною історії.
Мені подобається, коли на уроці літератури ми дізнаємося про життя самого письменника або поета, про ті події, які підштовхнули його до написання твору. Крім цього мені подобається читання за ролями і складання характеристик героїв. Я люблю заучувати красиві вірші про природу або людей. Вони ніби передають мені ті почуття, що відчували поети, коли створювали їх.
Объяснение:
Поэма «Цыганы» написана в 1824 г. в Михайловском, это был эпилог его южной ссылки, завершение его романтического цикла, прощание с молодостью. Это философское произведение, как воспоминание о южной ссылке, возникает образ Овидия, детски бес перед властью и всесильного искусства слова, всегда открытого перед временем и истории.
С образом Алеко связана тема глухой ревности, которая разрушила всё и всех погубила. Она почти тождественна року в ней есть та же неотвратимость, которая ужасала Пушкина.
Историческая "Василий Шибанов" А.К.Толстого описывают кровавые времена правления Ивана Грозного.Первый русский царь обладал невероятно жестоким характером,деспотизм и террор характерные признаки тех времён.Опритчина,массовые казни,постоянные войны,разорение крестьян-характер царя мрачен и жесток.
Василий Шибанов- слуга опального князя Курбского,бежавшего в Литву от царского гнева.По дороге князь теряет лошадь и его стременной ,отдав своего коня,пешком доходит до Литвы.Трусливый князь,поучив поддержку,пишет гневное письмо царю и отправляет Василия с посланием,зная,что ждёт гонца с дурной вестью.Шибанов смело передаёт письмо царю,с мужеством принимает пытки и остаётся верен своему господину,не предаёт его.Царь оценил преданность слуги,но отправляет его в застенок.Умирая,Шибанов остаётся верен отечеству и князю,он прощает господина и прославляет Русь.