М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
FrozeFre
FrozeFre
16.03.2020 06:12 •  Литература

Моцарт и сальери ваши впечатления о трагедии, о вопросах , которые возникли при чтении? развёрнутый ответ

👇
Ответ:
vdovitskaya88
vdovitskaya88
16.03.2020
После прочтения маленькой трагедии а. с. пушкин читателю, конечно, жаль моцарта.. гений так беззащитен.. бездарность так коварна.. ей ненавистны легкость и свет гениальности, которую сальери считает незаслуженной.. себя же он считает обделённым, обманутым высшими силами ("все говорят: нет правды на земле. но правды нет и -- выше. ") он обманут? его труды, посвященные самоутверждению и самосовершенствованию закончились ничем? моцарт его превзошёл! ) это испытание не под силу сальери.. он мстит.. он убивает счастливца-гения, которым ему никогда не стать уже и потому, что "гений и злодейство две вещи несовместные. "
4,5(28 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
MariCasanova
MariCasanova
16.03.2020
Размер трехстопный ямб
рифмовка АВСДА , потому что пятистишие
Лексика
Использует эпитеты волнистую рожь и рязанские раздолия, которые явно указывают  на родные места поэта, где он родился и что ему так близко. А метафора "эти волосы взял я у ржи" явно говорят о том, что лирический герой стихотворения сам автор Сергей Есенин. В стихотворении чувствуется контраст между севером и югом, о чем свидетельствует следующии слова: "красив Шираз", но не "лучше рязанский раздолий", где "луна огромней в сто раз". 
4,5(9 оценок)
Ответ:
Fluttershy22102005
Fluttershy22102005
16.03.2020
Тарас Шевченко — вірний син України. Він любив свою Батьківщину, мріяв про її свободу й незалежність. Де б він не був, куди б не закидала його доля, Шевченко завжди згадував рідні місця, прагнув швидше полинути в Україну, зустрітися з однодумцями. Його роздуми над долею народу, любов до Вітчизни, туга й печаль за нею на чужині висловлені в багатьох творах.

У далекому від України Петербурзі, в казематі в уяві Шевченка виникали картини рідного краю, він згадував вишневі садки, облиті білим цвітом, наповнені піснями дівчат. І все це відтворив у невеличкому вірші «Садок вишневий коло хати». Я вражена глибиною любові автора до народу, до природи свого краю. Не сподіваючись більше побачити Україну, він намалював чудову картину:

Садок вишневий коло хати,

Хрущі над вишнями гудуть.

Плугатарі з плугами йдуть,

Співають ідучи дівчата,

А матері вечерять ждуть.

На засланні всі помисли поета були звернені до поневоленого народу України. Поезія Шевченка сповнена роздумами про те, як його твори допомагають рідному краєві, як їх сприймають українці. У поезії «Хіба самому написать...» він ставить такі проблеми:

Для кого я пишу? для чого?

За що я Вкраїну люблю?

Чи варт вона огня святого?

Поет постійно відчуває зв'язок із рідним краєм, виявляє до України синівську любов. Перебуваючи в далеких степах, він прагнув, щоб вітер приніс хоч «крихітку землі із-за Дніпра». Шевченко мріє ще повернутися в Україну, подивитися на її чарівну природу:

Може, ще я подивлюся

На мою Україну... —

писав Т. Шевченко в поезії «Лічу в неволі дні і ночі...»

Кожним рядочком своїх творів великий Кобзар засвідчував любов до України, непереможне бажання бачити її вільною й незалежною. З якою силою і впевненістю було сказано:

Я так люблю

мою Україну убогу,

Що проклену святого Бога,

За неї душу погублю.

Поет був упевнений, що поневолені люди скоро звільняться, настане страшний суд над панами, і на оновленій землі щасливо житимуть українці. Шевченко висловлював бажання бути похованим на могилі серед степу рідної України. У поезії «Заповіт» автор, ніби забувши про особистий мотив, яким розпочав вірш, мріє про те, щоб Дніпро поніс ворожу кров у синє море. Про свою смерть говорить тільки одним словом: поховайте, після чого йде заклик до повстання. У поезії «Тим неситим очам» Шевченко проголошує гімн вільній і щасливій людині.

Любов і віра у світле майбуття українського народу допомагали Шевченкові вистояти, перенести злигодні й поневіряння. Минуло багато часу, але поезії великого Кобзаря й зараз дивують, зачаровують сучасників, вчать відданості країні й безмірної синівської любові до матері-України.
4,7(82 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ