М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
marina07102
marina07102
16.05.2023 04:43 •  Литература

Читал произведение "кошки в доме" тови дорин.расскажите,,про что там, надо!

👇
Ответ:
Кот928
Кот928
16.05.2023
Вот, наверно чем-то тебе )
Читал произведение кошки в доме тови дорин.расскажите,,про что там, надо!
4,4(44 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Maria8812
Maria8812
16.05.2023

Складним був час, коли жив і творив Володимир Сосюра. У роки сталінських репресій поет, як і багато інших його сучасників, зважував кожен свій крок, бо ходити доводилося по лезу ножа. Повсякчас перед ним стояла проблема: як зберегти свободу та життя і одночасно не зрадити друзів, рідних, а головне — Бать­ківщину, пам’ять про предків.

Хоч і зараз ми переживаємо не кращі часи, але ж саме тому творчість Володимира Миколайовича, особливо громадянська лірика, є винятково актуальною і сьогодні.

Часи змінюються, але загальнолюдські цінності є нетлінними. Почуття патрі­отизму, любові до своєї Батьківщини «в годину щасливу і в радості мить» і навіть у «годину негоди» здатне зберегти народ і не перетворити нас на «порох і дим».

Образ України у поезіях Володимира Сосюри яскравий і багатогранний. У ві­рші «Сад» перед нами постає Україна в образі покинутого саду, який перетворився на «пеньки та бур’яни». Чому так трапилося? Бо зі знищенням козаччи­ни зникли вірні захисники України. Рабська свідомість, засіяна ворогами, які до того ж методично викорчовували пам’ять людську, дала дружні сходи. Тому «сер­ця не тисло від журби і не обурювали ґрати». Та любов до Батьківщини переда­ється на генетичному рівні, всмоктується з молоком матері.

На цьому випробування для України не скінчилися. Прийшли нові вороги плюндрувати нашу землю, і знову Вітчизна-мати потребувала захисту У 1944 році вірш «Любіть Україну» звучав, як молитва, звернена до людей, знесилених, але не скорених довгими роками війни. Лише від них, юнаків та дівчат, залежа­ло майбутнє Батьківщини. Недостатньо було любити Україну тільки словами, треба було доводити любов своїми справами. Перед читачем Україна виграє всіма барвами — «жовта, як сонце»; «зелена, як трави»; «синя, як води»; «голуба, як небо». А прислухаєшся — почуєш, як вона звучить солов’їною мовою, народ­ними піснями, зойками гудків, шумом Дніпрових хвиль. І порушують цю ідилію спалахи канонад, «ідо на захід женуть чужинців». Вірні сини і доньки віддавали свої життя заради того, щоб сьогоднішні та прийдешні покоління милувалися «вишневою» Україною, щоб ми вічними були разом з нею.

Ось такою бачив Україну Володимир Сосюра. Він то багатослівно, то лако­нічно висловлював свою любов: «Земля моїх батьків прекрасна і родюча».

Сьогодні дуже часто із уст політиків, суспільних діячів ми чуємо слова — освідчення на адресу народу України. Але чи є вони щирими? Справи показують. Тому мені хочеться, щоб слова В. Сосюри стали девізом для всіх і кожного українця окремо.

Я України не забуду,

Вона для мене як зоря!

4,7(58 оценок)
Ответ:
melashich2004
melashich2004
16.05.2023

В поэме "Русские женщины" ("Княгиня Трубецкая") Н.А. Некрасов даёт следующие определения "почтенного генерала": "как мощи сух, как палка прям", "кресты, мундир, на шляпе — перья петуха, почтенный бригадир", "ругнув за что-то ямщика, поспешно подскочил", "упрямый старичок", "смотрел он долго в пол", "в раздумье", "важен, молчалив", "эффектно замолчал", "хворает тяжело", "я мучил вас, но мучился и сам", "душа моя чиста", "я не могу, я не хочу тиранить больше вас". Сначала автор относится к "почтенному генералу" скептически, в его словах звучит ирония, так как генерал ценит прежде всего материальное благосостояние, связи, родство, для него важно исполнить "строгий приказ". Но постепенно отношение автора к этому персонажу меняется: он уже не "почтенный генерал", а "упрямый старичок" — в этих словах проявляется сочувствие писателя к герою, который уже сам не понимает, как ему правильно поступить. В конце автор проникается глубокой симпатией к генералу, так как тот отступает от своего служебного долга и начинает руководствоваться велениями сердца.

4,4(63 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ