Отже, кожна прочитана байка викликає у людини роздуми. Читаючи байку «Дем'янова юшка», розумієш: історія, яку розповідає автор, зовсім не про конкретних Дем'яна та Фоку й не про юшці і надмірної гостинності. Дем'ян уособлює такі риси, як нав'язливість, прискіпливість, настирливість, невміння з повагою ставитися до бажань іншої людини. І ще байка вчить: гарні наміри не завжди мають добрі наслідки. Невміння працювати спільно, турбуючись про спільну справу, а не про власні смаки, уособлюють персонажі байки «Лебідь, Щука і Рак». Останній рядок цієї байки - «І тільки віз і нині там» - став крилатим висловом. Іноді за до цих слів характеризують стан справ людини, яка не здатна завершити розпочате. Байка допомагає зрозуміти: перш ніж взятися за якусь справу, треба добре зважити і свої можливості, і можливості своїх співучасників. Інакше вийде з тієї справи «тільки мука».
Больше всего мне запомнились два эпизода, первый - маленькая Ассоль общается с собирателем сказок, который говорил очень загадочно. В предсказания этого человека мне не верилось, и, наверное, поэтому их разговор врезался мне в память.
Второй эпизод, который произвёл на меня впечатление - это влюблённый Грэй на корабле с алыми парусами, спешащий к своей возлюбленной. Этот волнующий момент не оставит равнодушным ни одного читателя, наверное, каждый, кто читал "Алые паруса" в детстве, переживал за парня и девушку.