мистецтво проявляється в багатьох видах. воно багатогранно і зачіпає багато сторін нашого життя. це твори літератури, живопису, театру і кіно, музики. його чари полягає в тому, що воно наповнює людей життєвими силами у найважчі періоди життя. особливо це стосується воєнного часу.
у ті страшні часи люди подолали фізичні, моральні позбавлення. існує маса прикладів з кінематографа, літератури, які підтверджують силу мистецтва. лише під її впливом люди вставали і йшли в бій, билися за батьківщину, здійснювали немислимі подвиги. незважаючи на настільки суворі умови, під час військових дій навіть знімалися фільми, які відстежують хронологію подій. завдяки цим авторам ми маємо унікальну можливість поглянути на все, що відбувається зсередини. твори літератури описують у віршах і прозі побут солдатів, які воюють на передовій, а також трудівників тилу.
опис повсякденному житті наших предків, які жили в середні століття, живописно опові про їх буднях. ми маємо можливість представити навколишнє , звичаї, звичаї, традиції.
класичні музичні твори неповторні тим, що вони до смаку всім поколінням і віком. їх значення велике і незаперечно. вони об’єднують людей усіх релігій, традицій, незалежно від що складається політичної обстановки.
Життя — найцінніше, що є у людини, єдине і неповторне. І ми повинні цінувати цей дар. Наше життя — то лише мить між минулим і майбутнім, тому прожити його треба гідно. Якщо ти сильна особистість, то зможеш пережити і перемогти всілякі негаразди. Як стверджував Сенека: "Життя цінується не за тривалістю, а за змістом".
Великий німецький письменник Й.Ф.Шиллер народився у місті Марбаху. Сім'я Шиллерів багато мандрувала за полком, в якому служив батько, а після його відставки переїхала до Людвігбурга. На 9 році життя хлопчика віддали вчитися до латинської школи. Батьки хотіли, щоб Фрідріх обрав кар'єру священнослужителя, та його вабило художнє слово. На цей час припадають перші літературні спроби майбутнього поета та драматурга.
Балади Ф.Шиллера можна зарахувати до його філософської лірики. Сюжети для своїх балад Шиллер черпав з історії — античної чи середньовічної. Автор намагався спонукати читача до роздумів, зачепити його моральні почуття. Знаними баладами Шиллера є "(вікові журавлі", "Келих", "Лицар "Тогенбург", "Рукавичка".
Герцог Карл Євгеній у 1772 році організував школу Карлсшуле, яка згодом перетворилася на академію. На біду для родини Шиллерів, Карл Євгеній помітив Фрідріха і зарахував хлопця до академії. Цей заклад був справжньою в'язницею.
Найбільшою відрадою для юнака була поезія. Використовуючи кожну вільну хвилину, Фрідріх писав вірші, працював над п'єсою "Розбійники".
Сюжет "Рукавички" Шиллер знайшов в одній французькій хроніці. Мова йшла про випадок, що стався в часи правління короля Франциска І (XVI ст.). Літописець так описав цю подію: "Одного разу, коли Франциск і збирався дивитися на борню левів, одна дама впустила свою рукавичку і сказала закоханому в неї лицарю Делоржу: "Якщо хочете справді переконати мене, що так сильно кохаєте, як оце щоденно в цім присягаєтесь, то підніміть рукавичку". Делорж спустився вниз, взяв рукавичку, що лежала посередині між жахливими звірями, повернувся на трибуну і кинув дамі в обличчя. Відтоді він уже не хотів її ніколи бачити, незважаючи на неодноразові за та натяки з її боку"..