ГЕКТОР-центральний персонаж поеми Гомера» Іліада " (між Х-VIII ст.До н. е.). Син царя Трої Пріама, батька п'ятдесяти синів і п'ятдесяти дочок. Чоловік Андромахи, дочки Гетіона, царя Фів, убитого Ахіллесам. В "Іліаді" г. супроводжують епітети» великий«,» блискучий«,» броне-блищущий«,»шлемоблещущий". Він-головний захисник Трої, обложеної ахейцями, керованими Менелаєм і Агамемнон. У книзі VI "Іліади" описана зустріч г. з Андромахою, яка пророкує йому близьку загибель: «погубить тебе твоя хоробрість! Ні Сина ти не шкодуєш немовляти, ні матері бідної. І скоро буду вдовою я, скоро вб'ють тебе в битві ахейці"» Г. повертається на поле битви.
У книзі VII показано його єдиноборство з Аяксом, сином Теламона, друга Геракла. Ніхто в цьому поєдинку не переміг. Противники, переконавшись, що сили їх рівні, обмінялися дарами. В іншому поєдинку г. вбиває Патрокла, друга Ахіллеса. Патрокл перед смертю пророкує, що Г. скоро загине від руки Ахіллеса, який буде мстити за смерть друга.
Один з кульмінаційних моментів "Іліади « - книга XXII, названа»вбивство Гектора". За поєдинком Ахіллеса і Г гають боги. Зевс симпатизує г. і хоче його врятувати, але йому заперечує богиня Афіна. Вирішують справу "два жереби смерті", кинуті на шальки терезів. Афіна допомагає Ахіллесу умертвити г. вигравши поєдинок, Ахіллес поглумився над тілом поваленого ворога, прив'язавши його до колісниці і проволочив його біля стін Трої на очах у батьків г.Андромаха гірко оплакує загибель чоловіка. У книзі XXIV розповідається про викуп троянцями тіла Г. ахейці і троянці уклали перемир'я на одинадцять днів, щоб батьки і народ Трої могли оплакати і поховати Г.після падіння Трої вдова г. Андромаха стала рабинею Неоптолема, сина Ахіллеса. Про її долю розповідається в трагедії Евріпіда» Андромаха " (Vв.до н. е.).
не знаю про какого ты Владимира, но может быть про этого :
Владимир Мономах (1113-1125 гг.) – один из выдающихся князей Древнерусского государства. Вступил на киевский престол после смерти Святополка II и отказа от власти более старшего Олега Гориславича. Владимир Мономах начал свое правление с подавления восстания в Киеве, вспыхнувшего в апреле 1113 года и выразившего негативное отношение масс к политике Святополка II. Сразу после этого был принят «Устав Владимира Всеволодовича», несколько облегчивший положение низов и ограничивший долговое рабство. Мономах написал несколько литературных произведений, самое известное из которых – «Поучение детям». В нем приводятся подробные описания событий 1070-х – 1110-х годов, в основном связанных с противостоянием половцам. Также во время правления князя монахом Нестором был написан важнейший летописный свод «Повесть временных лет», охватывающий огромный исторический период от библейских времен до 1117 года.
Итоги правления Владимира Мономаха:
1. господство натурального хозяйства;
2. княжеские междоусобицы;
3. усиление городов;
4. снижение половецкой угрозы.
5. Наступил период раздробленности.
Извините , что слишком много получилось