Твір Лермонтова вважають не тільки першим російським філософсько-психологічним романом, а й першим реалістичним романом у прозі. Проте в ньому ще відчутно вплив романтизму. Ознаки романтизму в романі «Герой нашого часу» - увага до внутрішнього життя людини, загадковість героя (читач нічого не знає про його минуле. Винятковість його натури і багатьох життєвих ситуацій, екзотичне місце дії твору Кавказ. Реалістичний у своїй основі твір. Реалістичні тенденції в романі пов’язані з об’єктивністю авторської позиції стосовно героя: автор віддалений від свого персонажа. У передмові до твору Лермонтов підкреслює відстань між собою і героєм: «...інші дуже тонко помічали, що автор намалював свій портрет і портрети своїх знайомих... Старий і нікчемний жарт!» Реалізм роману полягає також у розкритті найважливіших проблем сучасності, створенні образу «героя часу» — типового представника доби, «зайвої людини», у прагненні автора з психологічною точністю пояснити особливості характеру героя, пов’язавши їх з умовами навколишнього життя. Відносини особистості і суспільства відтворено в романі в усій їхній складності та суперечливості.
Объяснение:
Мне кажется, что за первым четверостишием стоит темное, мрачное, мокрое настроение. Потому что в стихотворении есть слова «сугробы осели» . Значит, они растаяли и стало мокро, а «потемнели снега» - это мрачное настроение.
Во втором четверостишии настроение тоже мокрое, потому что «сосен тяжелые сучья мокрого снега полны» . И еще настроение ночное, но светлое: «блещет осколок луны» .
В третьем четверостишии как бы солнечное настроение, потому что «падают, плавятся, льются, льдинки, воткнувшись в сугроб» .
В четвертом четверостишии настроение про поля, как они себя чувствуют под снегом «белые дышат поля» .
А в пятом четверостишии настроение чисто весеннее: «Скоро проснутся деревья, / Скоро построившись в ряд, / Птиц перелетных хорчевья / В трубы весны затрубят».