Мій улюблений твір серед іноземної літератури - це "Воля до життя" Джека Лондона.
В оповіданні змальовується, як двоє товаришів повертаються з пошуків золота на Алясці. Вони дуже втомлені, голодні, а один з них так сильно підвернув ногу, що не міг йти, та другий, котрого звали Білл, кинув його на рішення долі. Перший збирає усю свою волю до життя і продовжує шлях додому. Дорогою він ловить малесеньких рибок у калюжах, вишукує кислу траву під снігом. Через декілька днів герой зустрічає об'їдені дикими тваринами кістки свого друга. Поруч з ними лежав мішечок з золотом. Та він його не взяв, хоч своє вже викинув дорогою. Ця людина зрозуміла, що зовсім не гроші найважливіше у житті! Найголовніше - життя!
А от доля продовжує випробовувати героя. Він зустрічає хворого вовка, і довгий час вони йдуть разом, кожен сподіваючись, що інший помре швидше, ніж він сам, і можна буде його з'їсти. Та людина не здавалася, а коли вовк все ж таки зібрав свої сили та вчепився в неї, чоловік боровся до останнього!
Автор спеціально не дав імені головному герою, адже людина та вовк - це два образи. Вовк - це смерть, що переслідує свою жертву, а чоловік - це людина, що хоче жити, він - символ життя! Джек Лондон хотів донести до читача те, що не можна здаватися, і в якийсь момент ти зможеш перемогти найсильнішого ворога - саму смерть!
Тема: творі Джека Лондона "Воля до життя" змальовано людину, що не здається і тому здатна перемогти смерть.
Ідея: автор доносить нам, що життя - найбільша цінність і в боротьбі за нього не можна здаватися!
Печорин сразу рассекретил характер Грушницкого, он понял, что он не тот, за кого себя выдает. По-моему в тексте даже упоминается, что они строили из себя товарищей и друзей, но такими не являлись. Позже у Печорина грубо говоря появился спортивный интерес, он стал ухлестывать за Мери, дабы разозлить Грушницкого. Мне кажется он даже в глубине души не хотел такого жениха Мери, а она уже начала на него западать. Так же, они просто противоположные характеры, Печорин-честный, справедливый, смелый, ну а Грушницкий-трус, подлый, врун, много разговаривает, но не подкрепляет разговоры делом.В общем произошел конфликт из-за абсолютной разницы в характере, и то что Печорин хотел подловить Грушницкого на его подлостях и рассказать об этом всем. А и еще, Грушницкому Мери нужна была только для того, чтобы пройти в свет, в нужные дома, Печорин все это просек и хотел пресечь его нечестность.
Стих восхваление Елизаветы Петровны
«Веселая царица была Елисавет»*)
А все же учредила нам У н и в е р с и т е т.
Ей Ломоносов оду
Велику посвятил
И кто теперь от роду
Ту оду не учил.
Цвели при ней науки,
Освоили Сибирь.
Всем было не до скуки
Росла Россия вширь.
И в войнах побеждали
И строили дворцы
А также процветали
В науках мудрецы.
В художествах немало
Мы преуспели то ж.
Все, вроде, лучше стало
Век розов и пригож.
Но все ж нам жаль Ивана
И жаль его сестру.
Вельми и своенравны
Царицы на миру.