Павлусь – головний герой оповідання О. Стороженка. Його образ доводить нам, що сите життя і неробство не робить людину по-справжньому щасливою. Щастя не може бути в житті людини, яка живе лише для себе і не зігріває своїм душевним теплом інших, яка безглуздо і безцільно проживає свій вік.
Павлусь, єдиний син у родині, ріс зманіженим, залюбленим матір’ю. Узимку й восени вона не випускала його з хати, шоб не замерз, навесні і влітку — шоб сонце не напекло голову. Бачачи, шо син нічого не вміє робити, батько журився: «Що з ним станеться, як ми помремо?»
Мати мала рацію, коли говорила: «Як Бог милосердний пошле йому шастя, то без нас житиме ше лучче, як теперечки». Після смерті батьків за Павлусем наглядали наймит і наймичка. І хоча він уже й парубком став, а все чекав, коли хтось за нього зробить. «Павлусь за весь день і пари з рота не пустить; хоч би часом чого і схотів, вже не попросить: якось йому і слово важко вимовити».
І на вечорниці йому йти не хотілося, і скарб шукати відмовився, бо звик лише їсти та спати. За це прозвали його Лежнем. Навіть грушу зірвати не міг: «Бісові груші, — пробубнить, — які спілі, і над самісінькою головою висять, і ні одна ж то не впаде у рот». А потрусити дерево — важко.
Одного разу Павлусь вночі захотів меду, і щоб задовольнити його бажання, мати оббійшла все село в його пошуках. Вона ледве випросила скриньку меду, та коли прийшла додому, Павлусь вже спав. Після нічної прогулянки мати захворіла, а скоро її не стало. Невдовзі помер і батько Павлуся, але у житті хлопця нічого не змінилося, бо за ним доглядали наймичка та наймит. Багатство так і йшло до Павлуся – у господарстві лад, прибуток зростає, навіть шинок відкрили з лавкою.
Якось на свята сусідські парубки запропонували Павлусеві йти на пошуки скарбів. Але той лише відмахнувся віх товаришів та сказав: «як кому Бог дасть шастя, то не треба йому й рідної матері, не треба і скарбу шукати, сам скарб його знайде».
Хлопці нічого не змогли знайти, крім дохлого тхору. Вони жартома кинули його у вікно Павлуся. Але й тут щастя не оминуло хлопця, а з тхору насипалося багато дукатів. Павлусь вважав, що то бог закинув йому у вікно ще більше щастя. Щастило Павлусю і в сімейному житті – одружився він з гарною дівчиною, згодом у них народилися прекрасні діти й жили вони в злагоді та добробуті.
У селі Павлуся вважали щасливим: нічого не робить, а все має. І хоча люди
Джерело: https://dovidka.biz.ua/storozhenko-skarb-harakteristika-pavlusya
ответ:Наша планета является живой, ведь на ней столько живых организмов и растений: наши лёгкие – леса, они тоже живые, в лесах и на лугах, пустынях и степях много животных и птиц, деревьев, трав и кустарников, в наших морях , реках и озёрах огромное количество рыбы и млекопитающих, зоопланктона и морских, и речных водорослей. И наша планета не просто цветной шарик в космосе, она живая, и она дышит. Все вместе животные и растения образуют огромный живой организм. Всё ведь взаимосвязано. Если где-то вырубят лес и не посадят ещё новых саженцев, то равновесие сразу же нарушается, а сколько лет человечество использовало лес, как топливо. Всё это влияет на количество кислорода, которое вырабатывается в лёгких нашей планеты. Необходимо восполнять теперь недостаток лесных ресурсов. Если сильно загрязняется вода, то страдают рыба и речные, и морские животные. От разлитой нефти страдают и животные, и птицы, гибнет рыба. Мы выхлопами и выбросами, ядовитыми отходами портим наш драгоценный воздух, который нужен всему живому, превращаем в свалки пашню и луга. Наша планета ждёт, что человечество, как разумная часть всего живого, возьмёт на себя ответственность за дальнейшую судьбу планеты, будет беречь всё живое и невосполнимые ресурсы, развивать экологию и заботиться о братьях наших меньших.
Объяснение:тексерілген!
Для того, чтобы всем было понятно, что это именно рисунок сказки про 12 месяцев, все эти 12 месяцев рисовать и придётся. Если без лишних подробностей - 12 человек у костра и девочку с корзинкой. Если техника рисования позволяет, тогда рисуйте у костра и дедов и юношей. Каждому месяцу нарисуйте что-то отличительное. Необязательно строго по тексту сказки С. Маршака, просто, чтоб было понятно - это именно такой-то месяц. Фон можно просто белый - зима ведь. Или нарисуйте вокруг поляны зимний лес. Если неохота морочить голову с 12 персонажами, есть сцены где их меньше. Но тогда придётся объяснять каждому, что это именно из 12 месяцев.