Відповідь:
Батько, Пророк, Кобзар, Великий Тарас... Таким він увійшов у життя свого народу. І цілі покоління йшли за його словом, як за світлом. І бачили в ньому силу, надію, опору
А він же був простою смертною людиною. В холодних і глухих застінках Петропавлівського равеліну його душа боліла не лише за Вкраїну:
Мій Боже милий! як хотілось,
Щоб хто-небудь мені сказав
Хоч слово мудре; щоб я знав,
Для кого я пишу? для чого?
І - ні слова: самотність.
Єдиний світлий промінчик - спогади та надія. От вони і виткали акварельно-легку картину-мрію: садок вишневий, хрущі над вишнями, вечірня зіронька. І над тим усім - пісня дуетом: дівчат і солов'їв. І наче кадри кінофільму - лаконічні і місткі зорові образи: "плугатарі з плугами йдуть", "сім'я вечеря коло хати", рядочок "маленьких діточок", котрі поснули, втомлені за день розвагами... Ідилія. Наче й нема ні пана, ні його осавула, ні злиднів, ні безправ'я, ні покриток з байстрюками. Є лише тиха зоряна ніч, щаслива родина та пісня, яка плине над вишневим садком. Кадри з паралельної реальності.
Та надходить ранок, а з ним - і тяжкі думи про себе й про народ,
Що дався дурням одурить,
Себе в неволі утопить.
І зболене серце шле своїм землякам наказ-заповіт, без якого ніколи не буде тієї вимріяної вишнево-солов'їної України:
Свою Україну любіть,
Любіть її... Во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть...
Пояснення:
1.Лорд Байрон
2."Паломничество Чайльд-Гарольда"
3.поэма
4.Центральная проблема произведения — проблема свободы личности, народа. В первой и второй песнях «Чайльд-Гарольда» понятие свободы раздваивается. Во-первых, оно связывается с освобождением целых народов от поработителей. В первой песни «Чайльд-Гарольда» Байрон показывает, что Испанию, захваченную французами, может освободить только сам народ, весь народ.
5.«Паломничество Чайльд-Гарольда» — не только рассказ о судьбе романтического героя, но и политическая поэма. Жажда политической свободы, ненависть к тирании составляют главное ее содержание. Чайльд-Гарольд стал нарицательным именем романтического героя — молодого человека, разочарованного, неудовлетворенного и одинокого.
6.Чайльд Гарольд
7.видим новую страну, в ней война либо была, либо идет, либо скоро будет. Пребываем там некоторое время. Вокруг красиво, но герой этого не видит. Смотрит на окружающих людей, но как сторонний наблюдатель. Вокруг прекрасные девушки, но герой не обращает на это внимания. Потом картина какой-нибудь сечи, чтобы кровь лилась. Конец главы - чья-нибудь смерть. И опять сначала.
Объяснение:как смог так и сделал