Мета кожного письменника, який займається створенням роману, в тому, щоб показати атмосферу в описуваному ним суспільстві та відчуття навколишнього світу у головних героїв роману. Автор роману «Айвенго» Вальтер Скотт описував життя людей в середньовіччі, йому вдалося зробити це досить ретельно та глибоко. Він зміг відобразити особливості того історичного відрізку, а також природу людини, а також її мораль, дії і думки.
Всім добре відомо, що засновані на реальних історичних подіях романи зазвичай мають у собі прагнення виховати в людині моральні якості. Зрозуміло, що з моральної точки зору роман «Айвенго» актуальний і сьогодні, адже світ змінюється, а людина залишається практично такою ж. У зв’язку з цим багато чого, що описується в романі, а саме совість, честь, правда, справедливість, милосердя, любов до рідних і до Батьківщини і висновки автора з приводу цих аспектів життя людини цілком можна застосувати і до дійсності.
Вальтеру Скотту вдалося показати особливості описуваного в романі історичного процесу, а також детально відобразити, яким чином людина впливає на хід подій та тим самим створює історію, а також як історія надалі диктує людині загальнообов’язкові правила поведінки. Автор зображує період війни між нормандськими феодалами і англосаксами. Народ просто ненавидів феодалів, велася запекла боротьба за реформування системи виборів в країні. У певному сенсі і це можна називати актуальним моментом, оскільки люди продовжують бути незадоволеними соціальною ситуацією у їхніх країнах і борються за рівність у соціальному плані. Точно так само в деяких випадках в сучасному світі проявляються націоналізм і шовінізм, які також були зображені в романі «Айвенго».
Але найголовнішим аспектом актуальності роману сьогодні можна називати проблему протистояння влади і народу. З часів, описаних у романі, пройшло вже дуже багато часу. Проте, влада далеко не кожної держави в світі навчилася шукати компроміси зі своїми людьми і йти з ними на діалог. Ми все ще може гати за тим, як в деяких ситуаціях керівники країн звертають мінімум уваги на своїх громадян і ставлять головною своєю метою власне комфортне існування. Саме тому роман Вальтера Скотта залишається настільки улюбленим і часто читаним як серед молоді, так і серед дорослих людей.
"Айвенго" — це остросюжетний і дуже багатоплановий роман з великою кількістю дiючих осiб. У романi перемiшанi реальнi (однак романтизовані, наприклад, образ короля) iсторичнi фiгури і цілком вигаданi персонажi.
Айвенго і Бріан де Буагільбер – образи лицарів, що протиставлені один одному у творі. Обидва вони сміливі воїни, але в романі вони виступають як суперники й вороги.
Айвенго описаний автором як майже iдеальний романтичний герой, уособлення усіх чеснот лицарства. Айвенго - благородний молодий лицар, син саксонського дворянина Седріка Сакса. Брав участь у III хрестового поході, є сподвижником другом короля Річарда Левове Серце. Айвенго дуже вірний - і своєму коханню (не погодився зрадити свою любов, за що батько його вигнав і позбавив спадщини), і королю (Айвенго, вступивши до його війська, віддано служив йому). Навіть у важких ситуаціях, Айвенго не зраджує короля, кохану, друзів.
Айвенго вражає нас своєю людяністю, що для його суворому времені було нетиповим навіть для лицаря. Айвенго допомагає єврею Ісааку, не дозволяє злодіям пограбувати іновірця. Не оговтавшись після ран, ризикує своїм життям заради Ребеки. Айвенго - благородний: під час поєдинку він не скористався слабкістю суперника. Айвенго прагне до перемоги, але перемоги у чесному бою.
Образ Бриана де Буагильбера у романі дуже яскравий і набагато складніший за образ Айвенго. Образ Буагильбера дуже суперечливий, тому герой вийшов яскравим і живим. Хоча храмовник Буагильбер є негативним персонажем твору, у нього є не тільки негативні риси.
Він - сувора, тверда людина, часто буває і грубим, і жорстоким. Потім, коли закохується в Ревеку, він розкривається як дуже пристрасна людина. У його душі іде запекла внутрiшня боротьба. Бриан де Буагильбер готовий заради своєï пристрастi вiдмовитися вiд свого iменi, титулу, знеславити себе. Під час турнiру, на якому вирiшується, чи буде жити Ревека, вiн вмирає вiд переживань.
Він - суперечлива натура. Ревека говорить йому: "У тебе сильна душа; іноді в ній спалахують благородні і великі пориви. Але вона - як занедбаний сад, що належить недбайливому господареві: бур`яни розрослися в ній і заглушили здорові паростки".
Объяснение: