Мені сподобався вірш «Щоб мучить мене...», він сповнений почуттями, переживаннями, тому не може залишити читача Але врешті .він висловлює думку про те, що складний період зневіри та розчарувань загартує його духовно, навчить легше переносити життєві негаразди. Як бачимо, у сонеті є бароковий мотив самотності, розгубленості, зневіри, навіть трагізму. Цей твір розповідає, який нелегкий шлях особистості до самопізнання, до Бога та вічних цінностей.
На мою думку, поезія має автобіографічну основу. Імовірно, таке внутрішнє роздвоєння було знайоме поетові. Адже Джон Донн був священиком, який присвятив своє життя не лише служінню Богові, а й займався творчістю, де оспівував різноманітні прояви людської душі, поєднував релігійні та світські мотиви. У ті часи це було дуже сміливо.
В литературе второй половины ХХ века получают дальнейшее развитие темы революции, Гражданской и Великой Отечественной войны, развивается городская и деревенская проза.
Русская литература 20 века дала нашей стране и миру в целом большое количество гениев слова. Это касается в первую очередь поэзии. К поэтам «серебряного века» относятся: Николай Гумилев, Максимилиан Волошин, Анна Ахматова, Сергей Есенин, Владимир Маяковский, Александр Блок и т.д. К первым представителям советской литературы относятся Есенин и Маяковский. Основоположником так называемой антисоветской литературы считается Александр Блок, написавший в те годы поэму «Двенадцать».