Розбір, званий морфологічним (По-іншому - розбір слова (лексеми) як частини мови) завжди виконується за єдиним шаблоном, має 3 ступені.
1-й ступінь - Називаємо частину мови і даємо обгрунтування, до якого відносяться вказівку:
загального значення граматичного (Займенники ні предметів, ні ознак не позначав, а лише на оні вказують; в нашому випадку є вказівка на предмет);
форми початкової у лексем змінюваних (у одних займенників це словоформа відмінка називного; у інших - теж називного, але через їх зміни ще по числам, а також за родами наводимо словоформу роду чоловічого, числа єдиного).
2-й ступінь - Називаємо у розглядуваної лексеми ознаки морфологічні:
постійні, незмінні при формозміни (у багатьох займенників до таких належить один-єдиний ознака - розряд по його (займенники) значенням, але у особистих ознаками постійними є ще й категорії особи; а також числа, бо вони по обличчях і числах не змінюються);
непостійні, мінливі при формозміни (у частині займенників це лише відмінок, у більшості - рід, число, відмінок, але категорія роду, як і у прикметників, є тільки в числі єдиному).
3-тя щабель - Називаємо ознаки синтаксичні, а ше кажучи, вказуємо роль розглядуваної лексеми в реченні (словникові одиниці цікавить Вас морфологічного класу слів (частини мови) можуть бути усіма членами, але переважні ролі займенників особистих - підмет, присудок, доповнення).
Заповнюючи необхідними даними останній пункт - пункт 3-го ступеня, треба підкреслити разбираемое слово як член пропозиції, але раз у нас самого пропозиції немає, то і зробити це не представляється можливим, тому що дане займенник може виявитися не тільки підметом, що найбільш ймовірно, так як частіше зустрічається, але і присудком - Буває рідше, але не можна виключити і таку можливість.
Порівняйте:
ти скоро повернешся? (Ти це підмет, повернешся - присудок).
А людина ця - ти. (Ти в даному випадку є основною частиною присудка, званого складеним іменним, а підмет виражено іменником чоловік).
Розбір морфологічний виконується, як я зазначила вище, за певним шаблоном, план і зразок якого вказаний на табличці, взятої мною з Інтернету (на першій табличці - розряди займенників за їх значенням, бо зазвичай визначення цих розрядів - надзвичайне справа для школярів).
Пошаговое объяснение:
Для начала начертите линию длиной 10 см, и посередине(на 5 см) поставьте точку, также сделайте и вертикальным образом
На верхушке оси ординат(вертикальная полоса) напишите "у", в правом конце абцисс(горинтальная) букву "х". В середине(где стоит точка) букву "О"
Прономеруйте отрезки как показано на фото(номеруйте только четные числа, каждые 2 клетки)
Теперь находим координаты: Первое число координаты - ось абцисс, второе число - ось ординат. Вычислите все координаты, поставив на них точку и написав букву этой координаты.
Соединяем эти точки (буквы) с линейки, как сказано в условии.
Эти соедененные точки однозначно проходят через какую либо ось, и там, где они соприкасаются ставьте точку
Дело за малым: Ниже просто напишите это:
М (-1; -6)
N (5; 3)
К (2; -5)
Р (-1; 1)
И рядом во втором столбике:
т.п. КР (0; -3)
т.п. MN (3; 0)
Вчера я читал книгу о приключениях Дороти и её друзьях.
Я смотрел фильм ужасов.
Я ел мороженное в гостях.
Я ходил в магазин за хлебом.