М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
123Emre
123Emre
03.03.2021 00:44 •  Математика

1) Каждый раз утром Петр Петрович выпивает чашку кофе или съедает бутерброд, а иногда - и то, и другое. За год (в котором было 365 дней) он 300 раз съел бутерброд и 100 раз выпил кофе. Сколько раз за год он пил кофе, но не ел бутерброд? 2) На корабле есть сундук с золотом. Каждое утро капитан Кежд забирает третье имею- щихся монет, и еще 2 и потом за день тратит все деньги. На третий вечер капитан открыл сундук и обнаружил, что там осталось всего 2 монеты. Сколько денег он по- тратил за 3 дня? 3) У Пети есть суперкомпьютер. У него одна кнопка и экран. На экране показывается число. После этого кнопки число увеличивается в 2 раза, после чего из него вычи- тается 3. Все числа, получаемые компьютером, - целые. (а) Петя нажал кнопку 4 раза и увидел на экране число 115. Какое число было на экране в начале? (б) Петя нажал кнопку 3 раза и увидел на экране двузначное число. Какого наимень- шее число он мог увидеть? 4) Капитан Кежд устроил турнир по армреслингу со своей командой. Если он выигры- вает, то получает монету. А если проигрывает, то сильно расстраивается, и чтобы успокоить Кежда команда удваивает его количество. Изначально у него денег нет. Может ли после 8 игры у капитана оказаться 50 монет? 5) Поселите в каждую клетку доски 5 × 5 не менее 5 рыцарей и несколько лжецов так, чтобы каждый из них мог заявить «Среди моих соседей поровну лжецов и рыцарей». Соседями считаются живущие в соседних по стороне клетках. Рыцари всегда говорят правду, лжецы всегда лгут. Если он выигры- вает, то получает монету. А если проигрывает, то сильно расстраивается, и чтобы успокоить Кежда команда удваивает его количество монет. Изначально у него денег нет. Может ли после 8 игры у капитана оказаться 50 монет? 5) Поселите в каждую клетку доски 5 × 5 не менее 5 рыцарей и несколько лжецов так, чтобы каждый из них мог заявить «Среди моих соседей поровну лжецов и рыцарей». Соседями считаются живущие в соседних по стороне клетках. Рыцари всегда говорят правду, лжецы всегда лгут. Если он выигры- вает, то получает монету. А если проигрывает, то сильно расстраивается, и чтобы успокоить Кежда команда удваивает его количество монет. Изначально у него денег нет. Может ли после 8 игры у капитана оказаться 50 монет? 5) Поселите в каждую клетку доски 5 × 5 не менее 5 рыцарей и несколько лжецов так, чтобы каждый из них мог заявить «Среди моих соседей поровну лжецов и рыцарей». Соседями считаются живущие в соседних по стороне клетках. Рыцари всегда говорят правду, лжецы всегда лгут. чтобы каждый из них мог заявить «Среди моих соседей поровну лжецов и рыцарей». Соседями считаются живущие в соседних по стороне клетках. Рыцари всегда говорят правду, лжецы всегда лгут. чтобы каждый из них мог заявить «Среди моих соседей поровну лжецов и рыцарей». Соседями считаются живущие в соседних по стороне клетках. Рыцари всегда говорят правду, лжецы всегда лгут.

👇
Ответ:
Daeshka88
Daeshka88
03.03.2021

1) 156 раз но не ел бутерброд

4,4(67 оценок)
Ответ:
dianaorlova00
dianaorlova00
03.03.2021

Відповідь:156 раз но не ел бутерброд

Покрокове пояснення:

4,5(41 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
olgai71p08imh
olgai71p08imh
03.03.2021

32 | 2                              56 | 2

16 | 2                               28 | 2

8 | 2                                 14 | 2

4 | 2                                 7 | 7

2 | 2                                 1

1                                       56 = 2³ · 7

32 = 2⁵

НОД (32 и 56) = 2³ = 8 - наибольший общий делитель

32 : 8 = 4                         56 : 8 = 7

НОК (32 и 56) = 2⁵ · 7 = 224 - наименьшее общее кратное

224 : 32 = 7                     224 : 56 = 4

374 | 2                               450 | 2

187 | 11                                225 | 3

17 | 17                                  75 | 3

1                                          25 | 5

374 = 2 · 11 · 17                   5 | 5

                                          1

                                           450 = 2 · 3² · 5²

НОД (374 и 450) = 2 - наибольший общий делитель

374 : 2 = 187                       450 : 2 = 225

НОК (374 и 450) = 2 · 3² · 5² · 11 · 17 = 84 150 - наименьшее общее кратное

84 150 : 374 = 225             84 150 : 450 = 187                    

4,4(95 оценок)
Ответ:
kisskaaa123
kisskaaa123
03.03.2021

Станавы прыстаў Кручкоў — у самом прозвішчы змешчана яркая яго характарыстыка: “кручок”, “чыноўнік-кручкатвор”. Ён не саромеецца браць хабар, праводзіць адначасова «следства» і «суд» і з дапамогай пісарчука Пісулькіна абсурднымі штрафамі абірае запалоханую пінскую шляхту да ніткі. Не толькі ўдзельнікам бойкі, але і яе сведкам, нават тым, хто бойкі не бачыў (абсурд!), прысуджаецца кара і вялікі штраф: «Обжалованный Протосовицкий имеет зараз же уплотить пошлин 20, прогонных 16 и на канцелярию 10 рублев. Жалующийся Липский в половине того, сведкі, каторыя бачылі драку, а не баранілі, — по 9 рублев, а вся прочая шляхта, што не бачыла дракі, за тое, што не бачыла, — па 3 рублі. Плаціце!» Гэта — з пастановы «суда».

Кручкоў - тыповы вобраз прадстаўніка царскага суда ніжэйшай інстанцыі. Ён усякую судовую справу разглядае з пункту гледжання асабістай нажывы, як "харошае жніво". Кручкова менш за ўсё цікавіць сутнасць разглядаемай справы, ён не задаецца мэтай вы-светліць, хто вінаваты і на чыім баку праўда. Ён заў-сёды судзіць у сваю карысць. Для яго не існуюць такія паняцці, як справядлівасць, сумденнасць, чалавекалюбства. Трапную характарыстыку атрымоўвае ён ужо ў пачатку п'есы. Героя няма на сцэне, але дра яго ўжо складваецца пэўнае ўяўленне як пра хабарніка. " Абдзярэ, як ліпку", - гаворыць пра яго Ціхон Пратасавіцкі. "У яго і рукі даўжэйшыя. Чырвонае - бедае ўсё перадзелае", - гаворыць пра яго Куторга. "Дзе ўнадзіцца юрыста, вымеце хату дачыста", - спявае той жа Куторга ў куплетах.

Пры стварэнні вобраза Кручкова аўтар карыстаецца прыёмам пераўвелічэння. Такі прыём дазваляе пісьменніку зрабіць вобраз прадметам усеагульнага емеху. Цяжка паверыць, што Кручкоў не ведаў, колькі ў месяцы дзён, у які час ён жыве. У час судовай справы ён выказвае такія "ісціны", якія можа абвергнуць дзе-сяцігадовае дзіця. Па словах Кручкова, у месяцы каст-рычніку - 45 дзён, у красавіку - 49, у сакавіку - 69. Ён сцвярджае, што імператрыца Лізавета Пятроўна выдавала свае ўказы ў 1893 годзе, у той час як сам дзейнічае ў 60-х гадах XіX стагоддзя. і гэтую бязглуздзіцу слухае шляхта - былое рыцарства польскіх каралёў і феадалаў. Яна нават прыходзідь у захапленне ад юры-дычных здольнасцяў прыстава. Гэтым аўтар высмен-вае не толькі тупасць, нахабства, самавольства царскіх чыноўнікаў, але і абмежаванасць шляхты, яе невуцтва, якое так на руку хціваму Кручкову. Той наскрозь ба-чыць закасцянелую, пыхлівую шляхту і выкарыстоўвае любую магчымасць вывудзіць з яе кішэняў грошы.

Мова Кручкова характарызуе яго як чалавека абмежаванага, тупога. У час выканання службовых абавязкаў яна насычана мноствам юрыдычных тэрмінаў, спецыфічнымі словамі і выразамі, канцылярызмамі, Ён блытае рускія і беларускія словы. Тэта мова некультурнага, малапісьменнага і абмежаванага чалавека. У другім выпадку, калі Кручкоў не вядзе следства, а размаўляе з сялянамі, яго мова іншая. Ён размаўляе на чыста бела рускай мове, гэта мова звычайнага селяніна, толькі па сэнсе вызначаецца непрыкрытым крывадушдіам.

Сатырычна выкрываючы нахабнасць царскага чыноўніка Кручкова, якога палешукі называюць «Найяснейшая Карона» (а гэты зварот у тыя часы афіцыйна прымяняўся толькі ў дачыненні да манарха), В. Дунін-Марцінкевіч прымяняе прыём гратэску.

4,8(13 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Математика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ