В решении.
Пошаговое объяснение:
Площадь прямоугольника равна 80 см². Длина больше ширины на 16 см. Периметр этого прямоугольника в 3 раза больше периметра квадрата. Чему равна площадь квадрата? Длины сторон-целые числа. Дайте ответ в квадратных сантиметрах.
х - ширина прямоугольника.
х + 16 - длина прямоугольника.
(х + 16)*х - площадь прямоугольника.
По условию задачи уравнение:
(х + 16)*х = 80
х² + 16х - 80 = 0, квадратное уравнение, ищем корни.
D=b²-4ac =256 + 320 = 576 √D= 24
х₁=(-b-√D)/2a
х₁=(-16-24)/2
х₁= -40/2 = -20, отбрасываем, как отрицательный.
х₂=(-b+√D)/2a
х₂=(-16+24)/2
х₂=8/2
х₂=4 (см) - ширина прямоугольника.
4+16=20 (см) - длина прямоугольника.
Р прямоугольника = 2 * (а + в) = 2 * (20 + 4) = 48 (см).
Р квадрата = 48 : 3 = 16 (см) - по условию задачи.
16 = 4а
а = 4 (см) - длина стороны квадрата.
S квадрата = а² = 4² = 16 (см²).
Обозначим через x число лет, которое с тех пор, как брат появился на свет.
Так как спустя пять лет возраст брата будет относиться к возрасту сестры как семь к пяти, то число лет, которое с тех пор, как сестра появился на свет составляет (5/7) * (х + 5) - 5 = 5х/7 + 25/7 - 5 = 5х/7 - 10/7.
В исходных данных к данному заданию сообщается, что в году брат был в два раза старше, чем сестра, следовательно, можем составить следующее уравнение:
х - 1 = 2 * (5х/7 - 10/7 - 1),
решая которое, получаем:
х - 1 = 2 * (5х/7 - 17/7),
х - 1 = 10х/7 - 34/7;
7х - 7 = 10х - 34;
10х - 7х = 34 - 7;
3х = 27;
х = 27/3 = 9 лет.
ответ: 9 лет.
Образ Дон Кіхота належить до таких образів світової літератури, які називають вічними. У словнику "Літературознавчі терміни”..Сервантес створив образ глибокого загальнолюдського змісту, взірець щирості, душевної доброти, відданості ідеалу, мужності і слабкості, безрозсудливості одночасно. В образі Дон Кіхота узагальнено характерні риси людської природи, які проявляються в усі часи, в різних країнах. А ще вічності саме цьому твору додає присмак гіркоти від усвідомлення нездійсненності високих ідеалів в реальності, яким пронизаний кожний вчинок героя.
в образі Дон Кіхота відобразив риси людини доби Відродження. Але водночас образ містить глибокі філософські узагальнення. Такі риси характери як служіння правді, добру, готовність до самопожертви заради висиких ідеалів, шляхетність, завжди мали вияв у будь які часи у різних народів. Усе це й дає можливість вважати образ Дон Кіхота вічним.
Цей персонаж увібрав у себе кращі риси, властиві людям: чисті і безкорисливі помисли, чуйне серце, стійкі принципи, прагнення до справедливості і правди, готовність захищати слабких.Головний герой вигадує собі красиве ім’я. Справжньому лицареві цього недостатньо. Необхідний ще зброєносець, яким стає знайомий Дон Кіхота Санчо Панса. Новоспечений лицар дає гучне ім’я навіть своєму коневі: Росінант.Все життя він прожив, не занадто звертаючи увагу на реальність, тому що реальними для нього були літературні герої, шляхетні й безкорисливі лицарі, що борються з неслраведливостью, що захищають честь своїх прекрасних дам. Отже, книгам, герої яких належать до вічних образів, забезпечено вічне життя. На їхніх сторінках кожна доба, кожне прийдешнє покоління шукає відлуння знайомих подій, образів. Шукаючи, знаходить натхнення для майбутніх розповідей про себе та про свій час. Так на зміну одному міфу приходить новий…