Найдавніших часів відомо, що магнітна стрілка компаса завжди встановлюється в даному місці Землі в певному напрямку. Цей факт означає, що навколо Землі існує магнітне поле. Своїм північним кінцем магнітна стрілка вказує напрям на Південний магнітний полюс Землі, який знаходиться в північній півкулі. Північний магнітний полюс знаходиться в південній півкулі.
Думка про те, що Земля являє собою гігантський магніт, вперше була висловлена англійським ученим Гильбертом ще в 1600 році За сучасними поглядами перша причина - це процеси, що відбуваються в надрах Землі. Ядро Землі є рідким і складається із заліза; в ньому циркулюють кругові струми, які й породжують земне магнітне поле: навколо струмів завжди є магнітне поле. У 1958 році за до космічних апаратів російські та американські вчені відкрили існування навколо Землі двох "поясів",їх називають радіаційними, які складаються з рухомих потоків заряджених частинок - протонів і електронів, які створюють кільцевий струм. Частинки сонячного вітру, головним чином протони й електрони, захоплюються магнітним полем Землі і рухаються по гвинтових траєкторіях уздовж силових ліній. Під час збільшення сонячної активності інтенсивність сонячного вітру зростає. При цьому частинки сонячного вітру іонізують верхні шари атмосфери в північних широтах (де магнітні силові лінії згущені) і викликають там світіння - полярні сяйва. Таким чином, радіаційні пояси - друга причина існування у Землі магнітного поля.
Март-можно нарисовать дерево с распустившимся почками. апрель нарисавать дерево но уже с листьями. май - что то ближе к лету. допустим солнце дерево цветы и птицы в марте хоть и наступает весна но все же много грязи. в апреле наступает тепло а в мае больше зеленого цвета. сказка в марте когда набухают почки прилетают маленькие феи.они трудятся над красотой мира. в арреле они перелеьают с деревьев на цветы. вскорн появятся красивые и душистые цветы а в мае они прилетают к солнцу и просят его что бы было много тепла. что бы их труд сохранился.
ответ: 4м/с