М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kasoimandarin1
kasoimandarin1
06.02.2020 18:11 •  Математика

Почитание женщин по адыгейским обычаям

👇
Ответ:
446664Flu
446664Flu
06.02.2020
Щыхубз пшэрыхь хущанэ - Женщине добычу (подарок) оставляют. В эта пословица была весьма распространена среди восточных адыгов. Возникла она, вероятно, как отражение (и необходимость поддержания) обычая, по которому мужчине, возвращающемуся с охоты или военного похода, набега, полагалось отдать часть добычи женщине, встреченной в пути. Затем, как это часто бывает, значение пословицы расширилось. Оно стало концентрированным выражением рыцарского отношения к женщине, реализующегося в целом ряде стандартов общения, фиксированных в этикете женщине в беде, выполнить по возможности всякую ее оберегать ее долг чести каждого мужчины. Люди, хорошо знающие быт, культуру, национальную психологию адыгов, не раз наблюдали этот принцип в действии. Того, кто нарушал его, осуждали, строго наказывали, говоря при этом: А гъуэгу мыгъуэм ежьэн, ц1ыхубз пшэрыхь хущанэ жыхуа1эр пщ1эркъэ - В путь несчастливый да отправишься, разве ты не знаешь, что такое «Щыхубз пшэрыхь хущанэ»?

Возникает вопрос, как согласуется это с утверждениями некоторых ученых о почти полном бесправии и униженности адыгских женщин в Однозначного ответа на это, разумеется, не дашь. Ясно одно: суждения такого рода хотя и небеспочвенны, но все же, видимо, недостаточно обоснованны.
4,6(90 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
настёна20055
настёна20055
06.02.2020
В Україні є 4 природні зони: змішані ліси, лісостепи, степ, гірська зона.
Зона змішаних лісів
На території України зона змішаних лісів знаходиться в північній частині країни, цій зоні притаманна, в більшості випадків, рівнинна місцевість. Ще цю зону часто називають українським Поліссям. Цей регіон справжнє царство озер, боліт та річок. В ХХ столітті людство також зробило великий крок вперед та створило в цій зоні штучні водойми, найбільшим з них є Київське водосховище.
В зоні змішаних лісів доволі прохолодна весна, а ось літо навпаки – тепле та вологе, це пов’язано з тим, що в літню пору сонце знаходиться високо в зеніті, тому добре прогріває землю. Зазвичай осінь проходить з частими опадами, зима також характеризується випаданням опадів у вигляді снігу, але досить часто виникають відлиги.
Через те, що протягом року в зоні змішаних лісів випадає достатня кількість опадів, річки в цьому регіоні майже зажди повноводні, за виключенням посушливих років, але й тоді вони не пересихають, а просто в них падає рівень води.
Для цієї зони притаманний теплий та вологий клімат, дощова та тала вода повільно проходить крізь грунт у підземні води, а також досить часто організовує болота. Велика кількість річок та потічків живлять різноманітні озера
В зоні змішаних лісів багато різноманітної рослинності, для якої притаманна ярусність. На самому нижньому ярусі ростуть трави та гриби, в середньому ярусі, який ще називають підліском, росте багато різноманітних кущів. Ну а верхній ярус в повному розпорядженні дерев. В північній частині зони з дерев переважають дуби та сосни, чи далі на південь, тим більше можна зустріти клени, вільху, липу, осику, граба, березу. В підліску зустрічаються ліщина, малина, шипшина, ожина, барбарис. В болотистих зонах можна зустріти рослини, які полюбляють вологе середовище – чорниці, журавлина.
Лісостеп
На південь від мішаних лісів починають з’являтись степи – безлісі ділянки. Цю природну зону України називають лісостепом. Для цих зон характерне тепле літо та помірно холодна зима. Тут не зовсім багато випадає протягом року природних опадів, не дивлячись на це хороші чорноземні грунти. Доволі хороші природні умови для великої кількості рослин, особливо для тих які ростуть в дикій природі. Якщо в цій зоні зустрічаються ліси, то вони у більшості випадків змішані. Відносно тваринного світу, то їх різноманіття практично нічим не відрізняється від попередньої зони – змішаних лісів.
Степ
На південь від лісостепової зони та на північ від Чорного та Азовського морів знаходиться українська степова зона. На території України для цієї зони характерна рівнинна місцевість, з пагорбами, ярами та балками. Завдяки тому, що тут соце піднімається доволі високо, принаймні вище ніж в інших зонах, тому клімат тут більш спекотний, особливо тут тепло в літній період. Також високі температура в осінній період, протягом року випадає менше опадів ніж в інших зонах. Завдяки тому, що висока температура в зоні степів інколи різно підвищується, волога швидко випаровується. Для цієї зони посухи є досить поширеним явищем, як і суховії. В деякі роки зими в зоні степу доволі суворі – з сильними вітрами та хуртелицями.
Гірська зона
Гірська зона в Україні знаходиться там де розташовані українські Карпати. Характерною рисою гірської зони є те, що тут за рік випадає чимало опадів – дощів в теплу пору, а снігу взимку. Через велику кількість опадів, особливо снігу, весною часто в цій зоні трапляються паводки. Для гірської зони нашої країни характерна наявність озер, правда вони тут не зовсім великі.
На самих вершинах українських Карпат майже відсутня рослинність, за виключенням невеликих кущів та рідкої трави, а ось на схилах та в долинах багато таких дерев як бук, клен, липа, граб, дуб. Чим вище рівень гір, тим більше зустрічається хвойних порід –
4,7(56 оценок)
Ответ:
Dangerrr
Dangerrr
06.02.2020

1. Вибирай місця для знайомства з незнайомцями і незнайомками

Всі громадські місця розташовують для спілкування з незнайомцями. Тобі не потрібні напарники для цієї дивної справи, ти впораєшся самостійно. Місця для пошуку незнайомців: концерти, виставки, музеї, бари, фестивалі, гуртки за інтересами, мітинги і будь-які інші громадські зустрічі.

2. Будь готовий бути дивним

Всіх людей, що відрізняються від інших, називають диваками або дивними. Ти теж будеш трохи таким. Будь готовий до того, що люди будуть тебе ігнорувати не йти назустріч. Але люди не кусаються. Деякі не хочуть спілкуватися, але обов’язково є такі, які із задоволенням побалакають з незнайомцем.

3. Знайомся з незнайомцями і незнайомками

«За перші 43 секунди знайомства ми визначаємо дохід людини, вік, інтелект і ступінь нашої до нього поваги»

Тобі доведеться робити перший крок. Посміхайся і виглядай позитивним. Підходь до незнайомих людей або звертайся до тих хто поруч. Зроби зауваження з приводу виставки або концерту. До початку більш грунтовної бесіди можна перекидатися кількома фразами, а після спробувати зав’язати знайомство. Якщо сумніваєшся що сказати, то просто виголоси: «Привіт». Не підходь занадто близько, дай місце для комфортного спілкування.

4. Про що говорити з незнайомцями і незнайомками

Коли зав’язалася бесіда, то старайся бути цікавим співрозмовником. Цікавим означає те, що ти більше слухаєш, ніж говориш. Запитай про хобі незнайомця, роботу, інтереси, плани. Уникай бесіди про політику, погоду і релігії. Розкажи трохи про себе, щоб незнайомець уявляв, з ким має справу. Знаходь спільні інтереси і веди розмову на ці теми.

5. Тонкощі спілкування з незнайомцями і незнайомками

Намагайся бути смішним і дотепним, але не переборщи. Заздалегідь підготуй парочку свіжих анекдотів та історій. Реагуй на жарти співрозмовника, навіть якщо вони не дуже смішні.

Стеж за мовою тіла, будь спокійний, підтримуй зоровий контакт, посміхайся. У спілкуванні старайся поводитися щиро, просто і доброзичливо.

6. Зав’язування спілкування

Намагайся не розмовляти з незнайомими людьми більше 15-20 хвилин, якщо це трохи незатишно для вас обох. Якщо ви зійшлися характерами і настроєм, то спілкування може бути більш тривалим. В кінці розмови постарайся обмінятися телефонами або контактами в соціальній мережі. Це до зав’язати знайомство і продовжити спілкування надалі.

7. Пробуй розмовляти з незнайомими людьми

Боїшся бути дивним? Тоді будь сірою масою у своєму замкнутому світі! Кинь собі виклик і говори з одним незнайомцем або незнайомкою щодня! Протримайся місяць і побачиш, що життя стає цікавішим, а незнайомі люди тебе вже не лякають.

«Невідомо, з якою людиною і коли зустрінешся. Іноді трапляється, що несподівана зустріч надасть в майбутньому вирішальний вплив на все життя»

Якщо ти навіть частково незадоволений життям, то спробуй його змінити. Розмовляй з незнайомими людьми. Це буде відмінним шансом кардинально перемінити життя і самого себе. У тебе з’являться нові друзі і дівчина, якщо її ще немає. Тебе чекають нові і поки ще незнайомі люди. Буде цікаво, захоплююче і весело …

4,7(38 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Математика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ