Тема: Д. Родарі «Листівки з видами міст…». Широта світу та його
сприйняття ліричним героєм вірша.
Мета :
· Зацікавити життєвим та творчим шляхом Д. Родарі,
· навчити учнів осмислено аналізувати поетичний твір,
· активізуючи всі якості культурного читача;
· розвивати навички дослідницької та самостійної роботи, навички усного мовлення, логічного мислення, уміння будувати аргументоване власне висловлювання,
· розвивати навички виразного читання поезії, вміння висловлювати враження від прочитаного, характеризувати образ ліричного героя;
· виховувати любов до художнього слова, формувати загальнолюдські якості: доброту, щирість, співчуття, небайдуже ставлення до життя.
Обладнання: портрет письменника, комп’ютерні презентації до уроку
«Визначними місцями Італії», «Творчість Д. Родарі», виставка книг Д. Родарі, словник до уроку: Гавань – захищене від вітру місце, куди заходять кораблі. Гондоли – човни. Гулі – ігри. Синьйори – звертання до чоловіків. Глянець – блискуча поверхня.
Епіграф уроку: «Художні твори – як давні, так і сучасні – виховують розум, розвивають уяву й дарують дітям ключі від таємниць»
Д. Родарі
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слово учителя.
Подорож… Хто ж не любить подорожувати? Мабуть, таких людей немає. Сьогодні я вам пропоную мандрівку до прекрасної країни Італії, батьківщини відомого дитячого письменника та поета Дж. Родарі. За свої чудові твори для дітей він був удостоєний найвищої нагороди в галузі дитячої літератури – медалі .
Хто ж він цей славетний Д. Родарі? Про що писав? До чого прагнув?
На ці питання ми і спробуємо дати відповідь під час нашої подорожі.
IІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Презентація «Визначними місцями Італії»
2. Відеопрезентація про життєвий і творчий шлях Д. Родарі або презентація «Творчість Д. Родарі»
3. Бесіда
- Яким ви уявили собі Д. Родарі?
Диаметр = 24 см, периметр фигуры = 90,48 см, площадь фигуры = 571,68 см².
Пошаговое объяснение:
а) AB = 0,6BC; x=0,6BC; BC = x/0.6 = 14,4 см/0,6 = 24 см. Диаметр круга равен отрезку BC, D = BC = 24 см.
б) Найдем периметр фигуры. Периметр фигуры равен сумме длины полуокружности и сторон прямоугольника AB, AD, DC.
P = 1/2 * 2πR + AB+AD+DC = 1/2 * 2 *3,14 * 12 + 2*14,4+24 = 37,68 +28,8 + 24 = 90,48 см.
в) Площадь фигуры равна сумме площади половины окружности и площади прямоугольника ABCD.
Радиус R = ВC/2 = 24/2=12 см.
1/2So = 1/2 * πR² = 1/2 * 3,14*12² = 1/2 * 3,14*144 = 226,08 см².
Sпр = AB*AD = 14,4*24= 345,6 см².
Sфигуры = 226,08 см² + 345,6 см² = 571,68 см²