А=1 дм 2 см=12 см, b=7,5 см, с=100 мм=10 см 1) S1=ab=12*7,5=90 (см²) - площадь основания; 2) S2=Pосн*c=2*(a+b)*c=2*(12+7,5)*10=390 (см²) - площадь боковой поверхности; 3) S=2S1+S2=2*90+390=180+390=570 (см²) - площадь полной поверхности. ответ: 570 см².²
Молода дівчина на ім’я Софі Хаттер — старша з трьох сестер, які живуть в місті Маркет-Чиппинг. Місто знаходиться в королівстві Інгар, в якому магія є буденною справою. Софі майстерно володіє голкою і в комірчині прикрашає капелюшки, несвідомо наділяючи їх душею. Як старша з сестер, вона змирилася з тим, що не знайде своєї долі і буде приречена вести нудне життя господині капелюшного магазину. Але зла Відьма Пустирищ перетворює її в стару, помилково прийнявши за сестру, до якої в той момент виявляв інтерес Чарівник Хаул. Софі залишає свій магазин і йде з дому світ за очі. По дорозі Софі несвідомо оживляє опудало, яке як з’ясується пізніше зачарувала Відьма Пустирищ. Після довгої і виснажливої дороги Софі знаходить притулок в замку Хаула, який відомий в її рідному місті як поїдач сердець молодих красивих дівчат.
Незабаром Софі дізнається, що Хаул, егоцентричний, зарозумілий і безчесний, в глибині душі є добрим (а також виключно обдарованим чарівником). Його учень Майкл на прохання Хаула поширює чутки про кровожерливість Хаула, щоб уникнути зайвої уваги, а також не виглядати занадто благородним в очах короля і тим самим уникнути зайвих обов’язків і відповідальності. Вхідні двері в замок насправді є порталом, що відкривається в чотирьох різних місцях: у ходячого замку в пагорбах біля Маркет-Чиппинг, в прибережному місті Портхевен, в столиці королівства Кінгсбері і в рідному домі Хаула в Уельсі, де його знають під ім’ям Хауел Дженкінс .
Софі укладає угоду з Кальцифером, домашнім демоном Хаула: якщо Софі до розірвати договір Кальцифера з Хаулом, Кальцифер поверне Софі молодість. Однак з’ясовується, що умови договору не можуть бути розкриті стороннім ні Кальцифером, ні Хаулом. Софі намагається вгадати, які ці умови, а Кальцифер підкидає їй підказки, які Софі не розуміє. Хаул дізнається, що на Софі накладено закляття і потай від неї самої намагається усунути з посади, звертаючись за до до інших чаклунів. Коли спроби виявляються безуспішними, він приходить до висновку, що дівчина сама бажає залишатися старою. Довідник цікавих фактів та корисних знань ...
Легенда. Приведу свой пример. Выросла я в пригороде Краснодара, в поселке Тлюстенхабль. Мой дед был интересным рассказчиком, и я с удовольствием слушала различные байки, которых в запасе у него было немерено. Например, там, где расположен поселок, раньше был лес, и в переводе с адыгейского окрестности назывались «место, где кормится волк». А первым человеком, поселившимся на опушке, был мужчина по имени Тлюстен, отсюда название и пошло. Однако позже, когда поселение расширилось, его стали называть Султанским хутором. Потому что проживали здесь несколько княжеских семей. Но самыми именитыми были Хан-Гиреи, им большая часть села и принадлежала. А глава семьи Султан Хан-Гирей состоял на службе у Николая Второго. Но суть не в этом. Семья моего деда попала в эти места случайно. Его предки Бачемуковы жили в горах. Однако во время Кавказской войны был убит его прадед. А молодая жена осталась одна с двумя сыновьями на руках. У братьев овдовевшей женщины созрел злой замысел - детей продать в рабство туркам, а сестру, которая слыла красавицей, удачно выдать замуж. Об этом прознала одна из родственниц убитого, которая проживала в Султанском хуторе. Тайком вывезла невестку с племянниками и поселила у себя. С тех пор почти 200 лет. В детстве я не понимала, почему по дедушкиной линии у нас так мало родственников, ведь у адыгов, как правило, многочисленные семейства. Это предание удовлетворило мое любопытство и, став взрослее, я рассказала об этой истории в одной из газет, где проходила практику. Я уже и забыла про этот материал, когда однажды в дом моего деда целая делегация из Шовгеновского района… Оказывается, это потомки той семьи, из которой два века назад увезли в Тлюстенхабль женщину с двумя сыновьями. Они тоже носят фамилию Бачемуковы. Они, прочитав мою заметку, решили познакомиться с потерянным родственником. Так мой дед, как и полагается любому черкесу, обрел многочисленную семью.
1) S1=ab=12*7,5=90 (см²) - площадь основания;
2) S2=Pосн*c=2*(a+b)*c=2*(12+7,5)*10=390 (см²) - площадь боковой поверхности;
3) S=2S1+S2=2*90+390=180+390=570 (см²) - площадь полной поверхности.
ответ: 570 см².²