Тема: Д. Родарі «Листівки з видами міст…». Широта світу та його
сприйняття ліричним героєм вірша.
Мета :
· Зацікавити життєвим та творчим шляхом Д. Родарі,
· навчити учнів осмислено аналізувати поетичний твір,
· активізуючи всі якості культурного читача;
· розвивати навички дослідницької та самостійної роботи, навички усного мовлення, логічного мислення, уміння будувати аргументоване власне висловлювання,
· розвивати навички виразного читання поезії, вміння висловлювати враження від прочитаного, характеризувати образ ліричного героя;
· виховувати любов до художнього слова, формувати загальнолюдські якості: доброту, щирість, співчуття, небайдуже ставлення до життя.
Обладнання: портрет письменника, комп’ютерні презентації до уроку
«Визначними місцями Італії», «Творчість Д. Родарі», виставка книг Д. Родарі, словник до уроку: Гавань – захищене від вітру місце, куди заходять кораблі. Гондоли – човни. Гулі – ігри. Синьйори – звертання до чоловіків. Глянець – блискуча поверхня.
Епіграф уроку: «Художні твори – як давні, так і сучасні – виховують розум, розвивають уяву й дарують дітям ключі від таємниць»
Д. Родарі
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слово учителя.
Подорож… Хто ж не любить подорожувати? Мабуть, таких людей немає. Сьогодні я вам пропоную мандрівку до прекрасної країни Італії, батьківщини відомого дитячого письменника та поета Дж. Родарі. За свої чудові твори для дітей він був удостоєний найвищої нагороди в галузі дитячої літератури – медалі .
Хто ж він цей славетний Д. Родарі? Про що писав? До чого прагнув?
На ці питання ми і спробуємо дати відповідь під час нашої подорожі.
IІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Презентація «Визначними місцями Італії»
2. Відеопрезентація про життєвий і творчий шлях Д. Родарі або презентація «Творчість Д. Родарі»
3. Бесіда
- Яким ви уявили собі Д. Родарі?
1 гиря ? кг, но на 6 кг > 2 гантелей
1 гантеля ? кг
Решение.
А р и ф м е т и ч е с к и й с п о с о б.
6 * 2 = 12 (кг) настолько 2 гири тяжелее 4 гантелей;
47 - 12 = 35 (кг) таким будет общий вес, если 2 гири заменить на 4 гантели;
4 + 3 = 7 (гант.) будет всего гантелей;
35 : 7 = 5 (кг) весит 1 гантеля
ответ: 5 кг весит 1 гантеля
Проверка: (2*5+6)*2 + 5*3 = 47 ; 47 = 47
А л г е б р а и ч е с к и й с п о с о б.
Пусть:
Х кг весит гантеля
У кг весит гиря
Получим и решим систему уравнений:
{2У + 3Х = 47 (1)
{У = 2Х + 6 (2)
Подставим второе уравнение в первое
2 * (2Х + 6) + 3Х = 47;
4Х + 12 + 3Х = 47;
7Х = 35 ;
Х = 5(кг);
У = 2Х + 6 = 16 кг
ответ : 5 кг весит гантеля.