Эй, хозяин,
Эй, хозяйка,
Пирога вы нам подайте,
Нас конфет вы не лишайте!
Ты, хозяин не томи,
Пирогом нас одари!
Колядую, колядую,
Я в избу зайду любую,
Не люблю избу скупую,
По хозяйку,
Пирога подай-ка!
Вы подайте нам конфет,
Упаси вас бог от бед!
Вы подайте пирога,
Да побольше нам куска!
Вы подайте нам печенья,
Вы подайте без сомнения,
С Рождеством вас, поздравляем!
Счастья, радости желаем!
Всех вас, весь ваш щедрый дом!
Поздравляем с Рождеством!
Возможные сходства с другими колядками являются случайными, песни было придуманы лично мной.
Кожне свято має свої невід'ємні традиції. Для святкування Різдва Христового такою традицією є Різдвяний вертеп.
Вертеп - в перекладі з давньоруської, означає печера, саме в вертепі по святому писанню, народився Ісус.
Різдвяний вертеп - це своєрідний ляльковий театр, який показували на Різдво Христове і на святках. Це дійство почало існувати в Україні, в Росії і Білорусії більше 200 років тому.
"Вертеп" - це переносний ляльковий театр, в якому представлялася містерія Різдва Христового. Театри являли собою досить великі, приблизно в ріст людини ящики, обтягнуті матерією або обклеєні різнокольоровим папером, а часто ще й паперовими образками святих.
Сцену вертепу прикрашали, ззаду обов'язково поміщали ікону Різдва Христового або ікону Пресвятої Богородиці з Немовлям Христом. Усередині вертепу малювали вікна, зірки, хрести, писали композиції на біблійні сюжети. Сцена висвітлювалася свічками.
Ляльки були влаштовані досить просто. Вирізалися вони звичайно з дерева і одягалися в одяг з різнобарвних клаптиків.
Керували ними через вузькі прорізи в сцені за до паличок, прироблених до нижньої частини ляльки. Велика частина ляльок була обмежена в рухах: вони могли пересуватися по сцені тільки з тим ступенем свободи, яку надавали пророблені в сцені прорізи і злегка нахилятися.
Рівень художнього виконання ляльок також був різний: від грубо вирізаних, одягнених в паперовий одяг маленьких лялечок до справжніх творів мистецтва, з красивим і акуратним різьбленням і витончено одягнених клаптиками дорогих матерій.
Для різдвяного вертепу виготовляли ляльок, які зображували Рахіль (жінку з немовлям на руках), ангелів, пастухів, волхвів, воїнів і царя Ірода.
Вертепне дійство тривало 10-20 хвилин і супроводжувалося виконанням духовних віршів, розповіддю про Різдво .
Зараз виготовляють різноманітні вертепи. При їх створенні використовуються різні матеріали: дерево, глина, солома, папір, тісто. Вони можуть бути переносними і непереносними, професійними та аматорськими. Кожен окремий вертеп - це свого роду витвір мистецтва.
Объяснение:
Отечественная война 1812 года стала наивысшей точкой напряжения сил страны. Победы в заграничных кампаниях 1813–1815 годов, купленные кровью русских солдат, завершили серию многочисленных войн наполеоновской эпохи, а Российская империя прочно вошла в орбиту европейской и мировой политики в качестве великой державы1 – справедливо утверждают современные отечественные историки.
Но не все так думают.