По-справжньому поєднати живопис і музику вдається небагатьом митцям. Мікалоюс Чюрльоніс – один із найвідоміших у світі художників-музикантів. Його творчість – це своєрідний діалог між зором і слухом. Коли дивишся на картини Чюрльоніса, виникає відчуття, ніби лунає музика. Музика добра і світла, яка перемагає темні сили, або гармонія космосу, яку можна лише уявити. На картинах цього художника навіть природа звучить: дерева, скелі, зірки ніби перетворюються на фантастичних істот.
У колекції Мікалоюса Чюрльоніса є картини, назви яких безпосередньо стосуються музики, наприклад: «Соната», «Прелюд», «Фуга». У цих картинах художник не зображає щось предметне, а передає особливості розвитку певних музичних жанрів.
Мікалоюс Чюрльоніс, як композитор і художник, намагався викликати споріднені враження від музичних і живописних образів. І в нього це вийшло! Музика його картин – це дивовижна гра ритмів, плавних ліній і стриманих кольорів. Діалог музики та живопису може тривати нескінченно.
Объяснение:
Казахи
О традициях и обычаях
У казахского народа множество традиций и обычаев, которые сохранились и в наши дни. Территория Казахстана ― колыбель тюркских народов, поэтому тюркские традиции активно бытуют и у современных казахов.
Например, обычай, когда мальчику на макушке отращивают волосы и вплетают бусы — от сглаза и порчи. В истории зафиксирован факт: у Наурызбай батыра была длинная коса ― айдар.
Еще есть традиция «ақ құйып шығару». Казахи словом «ақ» называют молочные продукты, а традиция берет начало со времен кочевничества. Этот обычай демонстрирует дружелюбие казахского народа, который даже недруга готов напоить молоком.
Национальная игра Алтыбақан и обычай «төр» дошли до нас от тюрков.
О современных казахах
Все тюркские народы объединяет желание сохранить национальную культуру. Однако казахи дольше, чем другие тюркские народы, продолжали кочевой образ жизни. Это отразилось на современном менталитете. Каждый казах готов накрыть дастархан почетному гостю.
Объяснение: