Вот основные правила поведения при встрече с любым диким животным
1. Не паникуйте и не делайте резких движений . Понятно , что вашей первой реакцией при встрече с волком или медведем будет желание убежать , куда глаза глядят . Но как раз этого делать нельзя - у живого может включиться инстинкт преследования , и оно побежит за вами . Так что постарайтесь замереть на месте .
2.Не смотрите дикому животному в глаза - это только в фильмах человек может играть в гляделки с волком , а в жизни и волк , и медведь , и кабан воспримет это , как агрессию . Зачем оно вам ? Смотрите в шею , на животное в целом , но не в глаза .
3. Если при встрече с диким животном оно вас не заметило , постарайтесь , не выдавая своего местоположения аккуратно отойти подальше . Не поворачивайтесь спиной , пока не удалитесь достаточно далеко .
1.Ученик Иванов разозлился на соседа по парте, толкнул его, тот в свою очередь, упав, ударился об крючок соседнего стола, в следствие чего получил рану.
А)Он мог сделать это из-за возникшего недопонимания между ними.
Б) Его родители должны будут возместить моральный и материальный ущерб
В) Нужно находить пути решения конфликта мирным путём(словесно)
2. Одноклассница, когда уехали родители, устроила вечеринку, где компанией распивала алкогольные напитки
А) желание веселиться, невоспитанность девочки
Б) возможен визит органов опеки в будущем
В) по закону - алкоголь можно покупать с 18 лет, пить - с 21 года
- Фактори-тіла - це, наприклад, штучний рельєф (кургани, терикони), водойми (водосховища, канали, ставки), споруди і будівлі тощо.
- Фактори-речовини - це звичайні та радіоактивні хімічні речовини, штучні хімічні сполуки та елементи, аерозолі, стічні води тощо.
- Фактори-явища - це, наприклад, тепло, світло, радіохвилі, електричне й електромагнітне поля, вібрація, тиск, звукові ефекти та ін.
Великі й швидкі перепади атмосферного тиску можуть спричинити кесонну хворобу, пов'язану також із раптовими змінами парціального тиску газів у крові й «кипінням» у судинах азоту.
Сьогодні добре відомо, що шуми шкідливо впливають на здоров'я людей, знижують їх працездатність, викликають захворювання органів слуху (глухоту), ендокринної, нервової, серцево-судинної систем (гіпертонія) В осіб які мають "шумні" професії, шлункові захворювання (гастрити тощо) трапляються у 4 рази частіше, ніж у інших .
Тривалі вібрації завдають великої шкоди здоров'ю - від сильної втоми й не дуже значних змін багатьох функцій організму до струсу мозку, розриву тканин, порушення серцевої діяльності, нервової системи, деформації м'язів і кісток, порушення чутливості шкіри, кровообігу та ін.
Результат дії вібрації залежить від її амплітуди та частоти . Вібрації з частотою 6 Гц є резонансними для всього організму . Місцева вібрація (до 6 Гц) викликає погіршення кровопостачання окремих органів, при загальній вібрації порушується діяльність серця та центральної нервової системи. Тривалі вібрації шкідливо впливають на здоров'я - від сильної втоми до дуже значних змін багатьох функцій організму: струсу мозку, розриву тканин, порушення серцевої діяльності, шлункової системи, деформації м'язів і кісток, порушення чутливості шкіри, кровообігу тощо.
Встановлено, що електромагнітні випромінювання (особливо високовольтні ЛЕП) при тривалій дії здатні викликати рак, лейкемію, пухлини мозку, розсіяний склероз та інші тяжкі захворювання. Встановлено , що ЕМП змінюють гени та генофонд усього живого.