План
I - Вступление. Объяснение, что такое цунами.
II - Где оно встречается как создается/скорость и предвестники
III - чем опасно
IV - Заключение
1. Что такое цунами? Цунами - это опасное природное явление представляющее собой волны. Волны могут быть разной высоты от 10 до 50 метров.
2. Обычно цунами создается из-за подземных толчков или каких-то сдвигов в воде. Его скорость может достигать до 1000 км/ч, а дальность до нескольких тысяч км. Предвестником цунами можеть быть вода, которая далеко отошла от берегов, а так же землетрясение, которое случилось около моря.
3. Цунами очень опасное явление. Обычно после цунами случается очень много жертв, а так же разрушенных построек. Лучше всего спрятаться от цунами - это как можно дальше убежать от побережья, если такой возможности нет, лучше выбрать самое крепкое здание и подняться как можно выше. Не стоит во время цунами прятаться в машине т.к. из-за давления воды у вас не откроются двери авто.
4. Цунами происходит не только за границей, но и в нашей стране. Например на Камчатке, Курилы, Сахалине, а так же побережье Тихого океана.
Одной из самых важных и острых проблем нынешнего человечества
являются Болезни Цивилизации (рак, СПИД, сифилис, наркомания и алкоголизм и т.д.).
Cо многими из них врачи долго и упорно боролись, но, к сожалению, до сих пор не нашли противоядий.
Одной из таких болезней является СПИД: синдром приобретенного иммунодефицита.
Его называют чумой нашего века. Вызывается он вирусом иммунодефицита человека-ВИЧ,который поражает защитную систему организма.
Эпидемия СПИДа длится уже около 20 лет: считается, что первые массовые случаи заражения ВИЧ-инфекцией произошли в конце 1970-ых годов.Хотя с тех пор ВИЧ был изучен лучше,чем любой вирус в мире, миллионы людей продолжают умирать от СПИДа, и миллионам людей ставится диагноз ВИЧ-инфекция. СПИД относится к числу пяти главных болезней-убийц, уносящих наибольшее число жизней на нашей планете. Эпидемия продолжает расти, охватывая все новые регионы. Социологические исследования показали,что от вируса погибло более 20 миллионов человек(за 20 лет исследования), 40 млн. живут с этим страшным диагнозом.
За последние годы не только изменились знания о ВИЧ и СПИДе, но и отношение общества к этой проблеме. От невежества и слепого страха перед этой болезнью человечество пришло к частичной победе науки над вирусом, а здравого смысла-над истерией и спидофобией.
Стійкий розвиток економіки, відродження конкурентоспроможних виробництв, повноцінне використання потенціалу області та зростання рівня життя населення вимагає відповідних вкладень у виробничу і соціальну сферу.
Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.
Тернопільська обласна рада протягом останніх років також впроваджує проектні технології в систему управління процесами регіонального розвитку.
Починаючи з 2014 по 2016 рік Тернопільською обласною радою проводився обласний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування, спрямований на підвищення активності територіальних громад та органів самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій. 55 органів місцевого самоврядування області мали змогу реалізувати свої проекти на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та відповідних місцевих бюджетів.
У рамках підписаної трьохсторонньої Угоди про партнерство міжТернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Тернопільській області реалізовувалась третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на період 2014-2018 роки, а це 46 проектів громад, які реалізовувалися на умовах співфінансування за рахунок коштів ПРООН.
З метою надання до новоутвореним об’єднаним територіальним громадам області у 2019 році підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Тернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та організацією Глобал Комьюнітіз. Глобал Комьюнітіз (GlobalCommunities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $50 мільйонів «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової до на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.
Тому, враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування, підприємств та установ комунальної власності повинна стати робота спрямована на пошук позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів.
Сподіваємось, що підготовлені рекомендації та нижченаведена інформація, посилання на відповідні інтернет-ресурси щодо переліку актуальних грантів, конкурсів, проектів та програм стане корисною в організації роботи спрямованої на залучення додаткових фінансових ресурсів.