Объяснение:
До вибору професії потрібно підходить серйозно та обдумано. Якщо професію обрати вірно, то вона принесе не тільки моральну насолоду, а й матеріальний достаток. Зробити вірний вибір, означає найти професію, яка поєднує в собі 3 фактора:
1.Професія цікава та приваблива – «ХОЧУ». Це ті заняття, які Ти робиш з цікавістю та бажанням, з власної ініціативи (як у школі, та и поза шкільний час). Якщо вибрана справа подобається. То Ти охоче будеш працювати, підвищувати свою кваліфікацію, і як наслідок, більше заробляти, користуючись авторитетом між колегами.
2.Професія має попит на ринку праці – «ТРЕБА». Ці знання о перспективних професіях, які користуються та будуть користуватися в найближчий час на ринку праці, і яка вірогідність працевлаштування з обраної професії.
3.Професія доступна та посильна – «МОЖУ». Це можливості людини: його здатності, стан здоров’я, рівень знань та вмінь. Наприклад, я в яких то справах Ти більш успішне, довго можеш займатися цією справою не втомлюючись, а в других – навпаки, швидко починаєш нервувати, злитися та в підсумку у Тебе нічого не виходить.
Займай активну позицію у виборі професійного шляху, зважуй кожний крок, зроблений у професійному самовизначенні і тоді Ти будеш впевнений, що зробив усе для того, щоб обрана професія приносила Тобі задоволення, була цікава на протязі усього життя. Бо професіонал – це, у першу чергу, той, хто захоплено працю та постійно вдосконалює свою майстерність. А це вже заслуговує повагу зі сторони роботодавців и бажання утримати таких спеціалістів.
При виборі професії Тобі потрібно врахувати та не допускати помилок, які здійснюють випускники, плануючи свій професійний шлях.
1.Вибір професії за компанію. Це буває у тому випадку, якщо Ти вибираєш професію, навчальний заклад по прикладу своїх друзів. Потрібно розуміти, що професія, яку вибирає Твій товариш, може зовсім не підходити Тобі. Спочатку розберись у своїх інтересах, схильностях, здібностях, «примір» обрану професію на себе, а потім приймай рішення.
2.Вибір престижної професії. У наші дні найбільш престижними у молоді вважаються професії, які зв’язані з бізнесом, фінансами, управлінням. Однак, по-перше, мода та престижність оманлива і непостійна, по-других, ринок праці і так вже перенасичений «модними» спеціалістами. Дотримуючись тільки цій ознаки часто приводить к розчаруванню у вибраному виді діяльності. А у професіях «непрестижних» в уяві молоді, але важливих та необхідних для суспільства, Ти зміг би проявити свої здібності та добитися успіху.
3.Вибір любої високооплачуваної професії. Недостатньо просто отримати професію, щоб потім багато заробляти. Для цього потрібні ще і знання, досвід та бажання робити. Якщо людина байдужий до професії, то йому дуже важко заставити себе багато та сумлінно робити, підвищувати свій професіоналізм, а без цього не буде хорошої заробітної плати.
4.Ототожнення професії з конкретною людиною. Наприклад, Тобі дуже подобається знайомий, інженер за спеціальністю і Ти приймаєш рішення стати інженером та бути таким же, як знайомий. Такий вибір не завжди вдалий. Підставою для вибору має бути зіставлення своїх можливостей с вимогами до професії, а не особиста симпатія до людини, яка представляє цю професію.
Рішення про вибір професії потрібно приймати самому. Не можна дозволяти друзям та родичам давити на вибір та приймати за себе рішення. Але їх думку потрібно приймати до відома як варіанти вибору та уважно вивчати кожний окремо.
Не захоплюйтесь зовнішньою стороною професії. У кожної професії є як переваги, так і недоліки. Намагайся передбачити усю плюси та мінуси свого професійного вибору.
Чим більше будеш обізнаний про професії, тим більше можеш бути впевнений у тому, що передбачив усі наслідки того чи іншого професійного вибору.
Професію потрібно вибирати з урахуванням своїх здібностей, схильностей, інтересів, талантів та бажань.
При виборі професії потрібно враховувати ситуацію на ринку праці.
1) Бива́к, бивуа́к — оборудованное место расположения людей на отдых в условиях естественной природной среды. Организация бивака является необходимым и обязательным элементом видов спорта, связанных с преодолением природных препятствий, в связи с необходимостью длительного пребывания в естественной природной среде.
2. ———
3Если поход проводится в горах , то необходимо определить, не находится ли место, которое вы выбрали для бивака, в зоне камнепада. Нельзя разбивать бивак рядом с горной речкой, а тем более в сухой части её русла. В случае дождя речка превратится в бурный поток и может смыть лагерь.
Разведение костра
Площадку для костра выбирают на открытом, но защищённом от ветра месте, желательно около воды. Берегите природу: разводите костёр на вытоптанном участке земли, на старых кострищах, предварительно сняв дёрн на выбранной для костра площадке. Сухие листья, траву, хвою, ветки, которые могут загореться, следует отгрести от костра на 1 - 1,5 м.
Необходимо помнить , что костёр нельзя разводить непосредственно около деревьев, в хвойных молодняках, на участках с сухим камышом, тростником, мхом или травой, на вырубках, где имеются остатки лесных горючих материалов (сухих веток, листьев и т. п.), на торфяниках, а также в лесу на каменистых россыпях. Не следует оставлять костёр без присмотра. Покидая место бивака, следует обязательно залить костёр.
Разведение костра в сухую погоду не составляет больших трудностей . Труднее его разжечь после дождя, когда дрова отсырели. В любом случае, отправляясь в поход на природу, необходимо иметь с собой спички, огарок свечи и зажигалку. Перед походом каждый коробок спичек нужно упаковать в двойную полиэтиленовую плёнку, для чего необходимо провести горячим лезвием ножа по плёнке с коробком спичек по его периметру. Можно также поместить спичечный коробок в пузырёк с герметично притёртой пробкой или положить в резиновый мешочек. Удобно пользоваться также металлическими футлярами для спичечных коробков, которые защищают их от намокания и механических повреждений.
Перед тем как разжечь костёр , надо заготовить растопку из мелких сухих еловых веточек, бересты, смолы хвойных деревьев, сухого мха, травы, лишайника, стружек, лучины. В сырую погоду растопку делают из срединной части расколотого топором сухостоя. Подготовленную растопку укладывают под сложенный шалашиком или колодцем мелкий сухой хворост и поджигают, а сверху по мере разгорания аккуратно кладут более толстые дрова.
В дождливую погоду костёр разводят под прикрытием накидки или плаща , который держат двое туристов. Чем сильнее ветер или дождь, тем плотнее укладывают растопку и дрова на костре.
3) Место для палатки:
Площадку выбираем, исходя из следующего:
-поверхность ровная, без камней, корней и веток;
-место не покатое, чтобы отдыхающие не скатывались друг на друга. Если же ставите на склоне, ориентируйте так, чтобы спать на возвышении;
-расстояние до костра: не менее 3 метров;
— расстояние до воды: не меньше 5 метров, чтобы избежать сырости в палатке;
-деревья, большие камни и кусты не должны загораживать вход в палатку;
-подальше от муравейников.
Расчистите площадку от веток и мелких камней. На высокой траве палатку не ставят — трава собирает влагу. Рядом с сухими или подгнившими деревьями тоже ставить нельзя. Не ровен час, какая-нибудь ветка отломится и упадет.
4) НАЙДИ В ИНТЕРНЕТЕ, ТАМ ЕСТЬ))