Нежива природа мабуть все-таки була первинної, і тільки потім, через довгий час з'явилася жива природа. Швидше за все з неживої природи. Що само по собі здається дивом і мимоволі стирає грань між живою і неживою природою, бо виявляється, що нежива природа здатна народжувати життя, тобто розвиватися або навіть розмножуватися. Правда темпи цієї неживої "життя" неймовірно повільні. На появу справжнього життя на Землі пішло 1-2 мільярди років.
Зараз ми легко може назвати відмінності між живим і неживим, але не можемо заперечувати їх тісний взаємозв'язок. Коли навесні після холодної зими ми радіємо сонця, ми не замислюємося, що це його промені проникаючи в нас утворюють вітаміни відповідають за наше гарний настрій. Коли ті ж промені отримують зелене листя, вони утворюють органічні речовини - їжу для всього живого, і кисень - дихання для всього живого. По суті все ми харчуємося і дихаємо трансформованим сонячним світлом.
Якутск
Пятый город Дальневосточного федерального округа по численности населения (после Хабаровска, Владивостока, Улан-Удэ и Читы). Самый крупный из городов, расположенных в зоне вечной мерзлоты.
Географическое положение
Город расположен в долине Туймаада на левом берегу реки Лены, в среднем её течении. Находится несколько севернее параллели 62 градуса северной широты, вследствие чего в летнее время наблюдается длительный период «белых ночей», а зимой (в декабре) — светлое время суток длится всего 3-4 часа. Площадь — 122 км². Этот город — самый крупный город, расположенный в зоне вечной мерзлоты.