З самого раннього дитинства батьки, виховуючи дитину, роблять упор на розвиток таких якостей, як доброта, повага, терпіння, співчуття і співпереживання по відношенню до інших людей. У сукупності дані моральні характеристики відображають людяність.
У даній статті ми розповімо, що таке людяність і наведемо приклади її прояви.
Визначення людяностіЛюдяністю називають дбайливе і дбайливе ставлення до інших людей. Це здатність співчуття і готовність прийти на до в скрутну хвилину.
Людяність виражається у повазі і терпимості, а також доброзичливому ставленні не лише до своїх, близьким, але й до чужих людей. Крім того, людяність припускає самопожертву заради інших.
Простіше кажучи, людяність - це не що інше, як гуманізм, тобто людське ставлення до оточуючих. З поняттям гуманізму можна ознайомитися в нашій статті Що таке гуманізм.
Людяність у сукупності - це любов, благородство, доброта, скромність, чесність, щирість.
Ще стародавній китайський мислитель Конфуцій зазначав, що "Той буде людяний, хто зможе втілити всюди п'ять достоїнств: шанобливість, великодушність, правдивість, кмітливість, доброта".
А французький літератор і філософ Гельвецій говорив, що "Людяність - це осмислене почуття, тільки виховання його розвиває і зміцнює".
Це почуття батьки повинні прищеплювати дитині з раннього віку. А далі кожна людина розвиває і посилює його в собі самостійно.
например: в соц. сетях (допустим) ребенка начинают обзывать, унижать, писать плохие вещи и т.д. изо этого ребенок может поверить этим злым людям и будут плохие последствия (деппресия, агресия, замкнутость).
второй пример: ребенок или любой человек начинает зависать в этих соц. сетях. не хочет заниматься полезными делами (читать книги, убираться в комнате, слушаться, гулять на свежем воздухе), начинает грубить окружащим, быть агесивным, думать только о себе. человек только хочет свои соц. сети и свой телефон или любой другой гаджет.
эм.. не судите строго, писала с своего опыта.)
Вредные привычки обладают рядом особенностей, среди которых особенно следует отметить:
Употребление алкоголя, наркотиков и курение вредны как здоровью самого подверженного им человека, так и здоровью окружающих его людей.
Избавиться от вредных привычек чрезвычайно трудно.
Самая лучшая тактика в борьбе с вредными привычками — держаться подальше от людей, страдающими ими. Если вам предлагают попробовать сигареты, алкогольные напитки, наркотики, попытайтесь уклониться под любым предлогом. Варианты могут быть разными:
Нет, я не хочу и вам не советую.
Нет, это помещает моим тренировкам.
Нет, я должен идти — у меня дела.
Нет, это вредно для меня.