Пожежа — це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров'ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.
Пожежна небезпека — можливість виникнення та (або) розвитку пожежі в будь-якій речовині, процесі, стані. Слід зазначити, що пожеж безпечних не буває, якщо вони і не створюють прямої загрози життю та здоров'ю людини, то завдають чи призводять до значних матеріальних втрат. Коли людина перебуває в зоні впливу пожежі, то вона може потрапити під дію наступних небезпечних та шкідливих факторів:
- токсичні продукти згорання;
- вогонь;
- підвищена температура середовища;
- дим;
- недостатність кисню;
- руйнування будівельних конструкцій;
- вибухи, витікання небезпечних речовин, що відбуваються внаслідок пожежі;
- паніка.
Метою пожежної безпеки об’єкта є попередження виникнення пожежі на визначеному чинними нормативами рівні, а у випадку виникнення пожежі – обмеження її розповсюдження, своєчасне виявлення, гасіння пожежі, захист людей і матеріальних Для співробітників дуже важливо виконання елементарних правил пожежної безпеки під час перебування на робочому місці (в офісі). Адже безвідповідальне ставлення до таких, здавалося б, дрібниць, як кинутий недопалок чи залишений без нагляду електрообігрівач, може спричинити пожежу. Часто займання відбувається через неправильне зберігання в приміщенні легкозаймистих речовин, спалах електропроводки через перевантаження електромережі, неакуратне поводження з вогнем у місцях приготування їжі. Пожежна безпека в приміщенні повинна забезпечуватися не тільки заходами профілактики, але і активним захистом. До відома громадян: всі об’єкти класифікуються за ознакою пожежної та вибухопожежної небезпеки. У зв’язку з цим розрізняють такі категорії приміщень: А, Б, В, Г, Д.
Заходи протипожежного захисту знижують або повністю виключають ймовірність горіння або пошкодження вогнем легкозаймисті матеріали і об’єктів, які побудовані з їх використанням.
Объяснение:
Твір про дощ як природне явище
Дощ – це вода, яка міститься у хмарах, у повітрі, тобто, в атмосфері. Але не просто у повітрі, а саме в сконденсованому вигляді у складі хмарок та хмар, звідки потім дощ випадає на землю та зволожує її. Крапельки води ж завжди присутні в атмосфері. Воли роблять повітря вологим. Існує навіть показник погоди – вологість повітря.
Як виникає дощ? Вода з земної поверхні поступово випаровується під дією сонячних променів, їхнього тепла. Я не один раз гав, як швидко міліє миска води, яку залишили в сонячному місці влітку. Водяний пар підіймається вгору, вітри переносять його з місця на місце.
Коли хмарам вже “несила” тримати в собі великі водяні маси, дощі проливаються на землю. Тому дощ повторюється знову та знову. Його місія – нести живим істотам воду, очищену у високих шарах атмосфери.
Твір про явище неживої природи вітер
Вітер – це рух повітря, повітряних мас, потік повітря у русі. Вітер має неабияку силу. Він може бути легким та приємно торкатися шкіри обличчя людини. Такий люди лагідно називають вітерцем. А може підіймати, нести та крутити предмети. Дуже сильний та різкийвітер зветься ураганом. Його моці достатньо, щоб зірвати з будинку дах, підняти залізну автомашину та перенести її на інше місце.
Звідки взагалі береться вітер? Він виникає через різницю тиску між різними повітряними областями. Потік повітря рухається від зони великого тиску до зони меншого тиску. Ще й пришвидшується в дорозі.
Вітер переганяє дощові хмари до нових місць, тобто, приносить людям дощ. Рух вітру відповідає за перенесення охолоджених та теплих повітряних мас, тобто, впливає на клімат певної місцевості, де живуть люди. У кожному краї є звичні вітри, тобто, вітри, які дмуть тут найчастіше. Наприклад, холодний вітер з півночі. Вони й творять в цьому краї кліматичні умови
Хмари – твір-опис явища природи
Хмари є зваженим продуктом конденсації водяної пари в атмосфері, складаються вони із дрібних крапель води, кристалів льоду, які називаються хмарними елементами. Як утворяться хмари? Хмари утворяться на земній поверхні, коли теплий і рясно насичений вологою повітря починає підніматися в небо й при зниженні температури повітря, на певній висоті, він остигає..
(Відповідь знайшла в інтернеті)