Рекой называется постоянный водный поток сравнительно больших размеров, текущий по земной поверхности в образованном им русле.
Ру́сло — наиболее пониженная часть долины, выработанная потоком воды, по которой осуществляется перемещение основной части донных наносов и сток воды в междупаводочные периоды.
Истоком данной реки называется место, где река берет свое начало. Это может быть болото. Вытекающий из него ручей или небольшая речка, встречая на своем пути другие ручьи и речки и соединяясь с ними, образует новую большую реку. Истоком может быть и озеро (например, р. Нева вытекает из Ладожского озера, р. Свирь — из Онежского озера) . Истоком многих рек являются ледники, расположенные па высокогорьях (р. Амударья, р. Кубань и др.) .
Устьем реки называется место, где река впадает в другой водоем (другую реку, озеро, море или океан) . При впадении реки в морс или океан образуется переходная зона, называемая устьевой областью, в которой различают предустьевое взморье и приморский участок реки.
Главной рекой является водный поток данной речной системы, впадающий в озеро, море, океан. Притоки, впадающие в главную реку, называются притоками первого порядка, притоки второго порядка впадают в приток первого порядка и т. д.
Протока — водоток, являющиеся частью другого водотока, или соединяющий другие водотоки или водоёмы.
Де́льта — сложенная речными наносами низменность в низовьях реки, прорезанная разветвлённой сетью рукавов и протоков.
1.Світовий океан – це накопичувач сонячного тепла. Вода володіє величезною теплоємністю, що дозволяє їй накопичувати тепло в літній час, рятуючи прилеглі території від згубної для всього живого спеки. У зимовий час океан віддає накопичене влітку тепло, рятуючи все живе від вимерзання. Океани регулюють температуру на всій планеті.
2. Світовий океан – це постачальник прісної води в результаті круговороту. Усі води на Землі, в тому числі і вода Світового океану, завдяки променевої енергії Сонця і силі тяжіння тісно взаємопов'язані і утворюють єдиний круговорот у природі. Вважається, що вода Світового океану в результаті кругообігу води оновлюється за 3000 років.
3.Світовий океан - це джерело морепродуктів. Щорічно Світовий океан дає людям 65-70 мільйонів тонн морепродуктів: риби, молюсків, ракоподібних та їстівних водоростей.
4.Світовий океан - це джерело мінеральних ресурсів. Мінеральні ресурси Світового океану - це рідкі, тверді і газоподібні корисні копалини. З-під морського дна видобувається нафта і вугілля. У морській воді, яка також є складовою Світового океану, приховано багато мінеральних ресурсів і елементів, що входять в таблицю Менделєєва. З морської води витягають натрій, хлор, бром і магній.
5.Світовий океан - це джерело енергії. Енергетичні ресурси - принципово доступна механічна і теплова енергія Світового океану, з якої використовується головним чином приливна енергія. Припливні електростанції є у Франції в гирлі річки Рані, у Росії - Кислогубская ПЕС на Кольському півострові. Розробляються і частково реалізуються проекти використання енергії хвиль і течій.
6.Транспортні шляхи. Через океани та моря пролягають головні торгові шляхи світу, що зв'язують континенти, країни і народи.
7.Морський туризм. Останнім часом ростуть можливості освоєння території Світового океану для відпочинку та туризму.
8.Світовий океан визначає погоду, клімат. Тут можна виокремити не тільки позитивний, але і негативний вплив океанів на життя людей: цунамі, урагани і шторми.
И в итоге ждет успех!