У п’ятірку найнебезпечніших міст України потрапили Миколаїв, Сєвєродонецьк, Київ, Кропивницький і Запоріжжя. Про це йдеться в Рейтингу безпеки обласних центрів України, який оприлюднив Інститут суспільно-економічних досліджень, пише “Сегодня”.
Найнебезпечнішим містом країни назвали Запоріжжя. Тут тільки 44 відсотків місцевих жителів відчувають себе в повній або частковій безпеці, коли йдуть додому в темний час доби. Відзначається, що за 2016 рік у Запоріжжі було зареєстровано понад 300 правопорушень на 10 тисяч осіб. Після Запоріжжя в рейтингу найнебезпечніших міст назвали Кропивницький, Київ, Сєвєродонецьк та Миколаїв.
Найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, відразу за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ.
“Сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди збігаються з об’єктивними даними про кількість кримінальних злочинів. Так, в містах з приблизно однаковою кількістю кримінальних правопорушень громадяни оцінюють безпеку по-різному.
Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці та Херсоні кількість кримінальних злочинів приблизно однакова : від 150 до 165 на 10 тис. осіб. Однак городяни відчувають себе по-різному. у Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а в Херсоні значно менш безпечно “, – розповідає експерт.
Читайте також: “Хрін ти чаю в Одесі тепер вип’єш”: “Миротворець” записав у зрадники екс-українця
Опитування виявило і цікаві парадокси. Наприклад, в привабливому туристичному Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, проте безпечно почуває себе більш ніж 65% городян, в той час як в прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших в країні (32 злочини на 10 тис. населення), однак тільки 41% респондентів відчуває себе в безпеці.
Ассоциации. Я помню, с каким упоением мы играли в эту, казалось бы, детскую игру уже будучи студентами университета. Эта игра тоже прекрасно подходит для путешествий. Один участник временно удаляется из комнаты или купе (ну, хотя бы затыкает уши, если удаляться некуда), а остальные игроки задумывают какого-нибудь общего знакомого. Задача ведущего – отгадать, о ком идет речь. Он имеет право спрашивать только об ассоциациях с этим человеком. «На какое время года он похож?», «С каким цветом он у тебя ассоциируется?», «Если бы этот человек превратился в книгу, какая это была бы книга?», «А если он превратится в детскую игрушку?». Варианты бесконечны. Игра отлично развивает образное мышление, да и заставляет внимательнее присматриваться к людям. И будьте готовы к тому, что ваш ребенок будет порой поражать вас точными и небанальными ассоциациями.
Объяснение: