В 1754 году Джозеф Блэк экспериментально доказал, что воздух представляет собой смесь газов, а не простое вещество.
В энциклопедии подчёркивается, что состав воздуха может быть различным и зависит от влажности и давления, от полушария, от многих других факторов. Очень примерное распределение газов, входящих в состав воздуха, которым мы дышим, таково:
Азот - 78%
Кислород - 21%
Аргон и углекислый газ - 1%.
К указанной Вами величине 1/3 ближе всего кислород (1/3 ≈ 33%), хотя и он может быть указан лишь с большой натяжкой.
К указанной Вами величине 2/3 ближе всего содержание азота (2/3 ≈ 66%).
Точнее было говорить о том, что содержание азота в воздухе близко к 3/4, а кислорода в воздухе, которым мы дышим, примерно 1/4.
Недотримання питного режиму протягом дня загрожує зневодненням організму. При водовтрати 15-25% від загальної маси тіла починаються незворотні процеси, що ведуть до загибелі людини.
Ось чому питання вживання питної води настільки актуальне. Не менш важливі й показники її якості, а також рівень запасів води в світі. Що стане з планетою в разі її "зневоднення" і які прогнози?
Чистої питну воду, строго кажучи, називати не можна. З точки зору хіміка чиста вода - це дистилят, вільний від усіх домішок і мікроорганізмів. Для мікробіолога чиста вода - ідеальне середовище для бактерій. Для нас чиста вода - рідина, збагачена мінералами, яку можна без ризику для здоров'я пити щодня.
Кришталево чистої води в природі не існує, хіба що у вигляді формули в шкільних підручниках хімії. Пояснюється це вода є універсальним розчинником. У ній з легкістю розчиняється більшість домішок, мінералів і речовин.
У старих публікаціях можна було зустріти інформацію, що відносно чистою вважається джерельна, дощова вода і роса. Сьогодні ж можна говорити, що це не зовсім так. Джерельна вода містить в своєму складі частинки порід, через які вона пробивалася, а дощова, в тому числі і роса, забруднена домішками з атмосфери конкретного регіону.
леса луга
луга - клевер одуванчики и ромашки и другие.