Золоте правило є фундаментальним правилом моральності. Воно виникло ще в середині І тисячолітті до н.е. Після його появи і формулювання стався найбільший гуманістичний переворот, під знаком якого люди живуть й нині.
Справедливість — мораль та чеснота, вразливість як на суспільне добро, так і на суспільне зло. За Платоном, справедливість — це найвища чеснота, що утримує мужність, поміркованість та мудрість в повній рівновазі й гармонії.
Відповідь: Щоб висловити свою думку щодо доцільності обмежень на укладення шлюбу, візьму до прикладу декілька заборон:
1. Забороняються шлюби між родичами по прямій висхідній та низхідній лінії, повнорідними і неповнорідними братами і сестрами.
2. Заборона одружуватися з недоумками, оскільки від таких шлюбів «доброго наследия государственной пользе надеяться невозможно».
3. Не допускається укладання шлюбу між особами, з яких хоча б одна вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.
4. Заборона недобровільного укладення шлюбу
5. Заборона укладення шлюбу неповнолітніми.
І тому подібне...
З всіма вище переліченими пунктами я повністю погоджуюсь, тому що у мене є розуміння того, ще це все робиться на благо людям. Наприклад пункт 5, захищає людей, в даному випадку ще підлітків від необдуманих рішень. Так само і всі інші пункти мають логічне пояснення.
Пояснення:
Золоте правило моралі свідчить, що ти роби для людини так, як хочеш щоб вона для тебе робила, і навпаки-не поступай з людиною так, як не хочеш, що б з тобою поступали.Справедлівость каже, що поступати потрібно з людиною так, як вона цього заслуговує, тобто якщо я вкрав, то мене треба покарати.Чи якщо я пожертвував, то мене треба відблагодарити. Сполучне між цими двома поняттями те, що коли я дотримуючись золотого правила моралі поступлю з людиною добре, тому що і до себе хочу доброго ставлення, то справедливість віддячить мене взаємністю, тобто мені теж зроблять добро.