Розв'яжіть юридичну ситуацію
Дайте юридичну оцінку запропонованоїситуації згідно з Кримінальним кодексом України
Уважно прочитайте юридичнузадачу і дайте відповіді на запитання нижче.
Оксана(15 років), її брат Роман (12 років) і однокласник Тарас (15 років) після
тренування стояли неподалік стадіону, розмовляли. До них підбігла жінка, по телефон, щоб викликати поліцію. Її куртка була розірвана, на обличчі — слід від
удару. Роман побіг додому, щоб зателефонувати зі стаціонарного телефону. В цей
час до дітей і потерпілої підійшли двоє чоловіків, один із них грубо наказав
жінці не панікувати, а дітям пригрозив, щоб вони не сміли нікуди повідомляти.
Коли чоловіки пішли, жінка сказала, що недалеко у непритомному стані її друг,
Олександр, якому нападники розбили голову, і що обох їх пограбували — забрали
телефони, значну суму грошей, платіжні картки, два квитки на літак і дві
путівки на відпочинок за кордоном, які вони з Олександром щойно придбали. Тоді
Тарас вийняв свій мобільний телефон і сам повідомив у поліцію про те, що
трапилося, а потім ще викликав швидку до Діти залишилися чекати приїзду
поліції, вказали прикмети нападників і напрямок їх руху. Злочинців швидко
затримали, а згодом з’ясувалося, що ці особи вже відбували покарання за грабіж,
а також причетні до двох нещодавніх подібних нападів. Дітей згодом допитали як
свідків у встановленому законом порядку та повідомили, що їх можуть викликати
для участі у розгляді справи в залі суду.
1.Чи потрібна заява Олександра або його знайомої для відкриття кримінальної справи і розгляду її на судовому засіданні? (Відповідь)
2.Що треба зробити потерпілим, щоб повернути втрачене майно, зокрема компенсувати витрати на втрачений відпочинок та витрати на лікування? (Відповідь)
3.Визначте учасників судового процесу. (Відповідь)
4.Чи можуть Оксана і Тарас брати участь у цьому процесі? Якою буде їх роль? (Відповідь)
5.Чи будуть взяті до уваги показання Романа? Чому? (Відповідь)
6.Якими будуть рішення суду у розгляді кримінальної справи і за цивільним позовом? (Відповідь)
Висновок
Все ответы нужно объяснить
УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917—1921 — суспільно-політ. явище історії України модерного часу, яке стало логічним завершенням розвитку укр. національно-визвол. руху 19 ст. і водночас визначило характер перебігу укр. історії 20 ст., зокрема розвиток укр. націоналізму, нац. самосвідомості, націо- та державотворення, пришвидшило процес формування нації української, привело до відновлення укр. д‑ви.
Утвердження в сучасній істор. літературі цього терміна — «Українська революція» — не є новацією. Події 1917—1920/1921—1923 саме як Укр. революцію розглядали її творці та перші історіографи М.Грушевський, В.Винниченко, П.Христюк, Д.Дорошенко та ін. Варто зазначити, що така назва була вживана у 1920‑х рр. і в історіографії УСРР (В.Затонський, А.Річицький, М.Скрипник, М.І.Яворський). При цьому У.р. розглядалася виключно в контексті Жовтневої революції. З посиленням класового підходу в методології рад. істор. науки цей термін був замінений іншим — «революція на Вкраїні», який був покликаний дезавуювати вказівку на нац. зміст революц. подій.
У сучасній історіографії також широко вживається поняття «українські національно-визвольні змагання», привнесене з діаспорної літератури. Змістовно воно близьке до терміна «Українська революція» і нерідко використовується як синонімічний замінник. Хоча, на наш погляд, дефініція «Українська революція» має обґрунтованішу визначеність, критерії, типологію.
Усталений у новітній вітчизн. історіографії термін «Українська революція» зустрічає й певні заперечення, особливо з боку рос. дослідників, які стверджують, що не було якоїсь окремої чи особливої «української революції», а відбувався процес розпаду і реорганізації соціально-екон. і етнічних структур колишніх Рос. та Австро-Угор. імперій. Сучасна укр. історіографія зовсім не заперечує розгляд подій У.р. в контексті загальнорос. революц. процесу, особливо на його початках. Ще М.Грушевський, підсумовуючи її національно-демократ. етап, писав: «Наша українська революція, на жаль, не розвивалася самостійно, вона весь час мусіла маршувати з конвульсійними рухами і киданнями революції російської, хаотичної, страшної. Російська революція потягнула нас через кров, через руїни, через огонь». Він вважав, що саме «очищення огнем» більшовицької експансії і звільнило Україну від «песького обов’язку» перед Москвою.