Статья 6. Осуществление прав и обязанностей в брачно-семейных (супружеско-семейных) отношениях Статья 7. Защита брачно-семейных (супружеско-семейных) прав Статья 8. Применение исковой давности в брачно-семейных (супружеско-семейных) отношениях Раздел 2. Брак (супружество) Глава 3. Условия и порядок заключения брака (супружества) Статья 9. Условия заключения брака (супружества) Статья 10. ... Равенство супругов в семье Статья 31. Право выбора супругами фамилии Глава 7. Имущественные права и обязанности супругов § 1. Законный режим имущества супругов Статья 32. Понятие законного режима имущества супругов Статья
1. Із Кодексу законів про працю України
Стаття 199. Розірвання трудового договору з неповнолітнім на вимогу його батьків або інших осіб.
Батьки. усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, у тому числі й строкового, коли продовження його чинності загрожує здоров'ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.
2. Із Кодексу про працю України
Стаття 51. Скорочена тривалість робочого часу
Скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
1) для працівників віком від 16 до 18 років-36 годин на тиждень, а для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул)-24 години на тиждень.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половину максимальної тривалості робочого часу...для осіб відповідного віку.(...)
До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань як штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт або позбавлення волі. Крім того, до неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у вигляді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.