М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Camall
Camall
23.04.2023 05:27 •  Право

ДО ТЬ ВИРІШИТИ!
Задача 1.
Підприємці Ворсин, Малявін, Турцов і Васин створили товариство з метою виготовлення кухонних меблів на продаж. Ворсин вніс у спільну справу великий утеплений сарай, професійні знання щодо дизайну меблів і ділові зв'язки з придбання матеріалів і фурнітури, а троє інших - інструменти й гроші, створивши тим самим первісний капітал. Ворсин, займаючись своїм особистим бізнесом, заборгував комерційному банку значну суму грошей. Останній у зв'язку з недостатністю у Ворсина особистого майна для погашення боргу висунув вимогу про виділення частки боржника в спільному майні товариства з метою обігу на неї стягнення. Товариші відмовилися, оскільки це привело б до ліквідац товариства.
1. Чи правомірна вимога комерційного банку про виділення частки Ворсина в спільному майні товариства?
2. Які дії має право вчиняти комерційний банку випадку відмови товаришів від придбання частки Ворсина?
3. Чи припинить дія договору товариства у разі визнання судом Ворсина банкрутом?

Задача 2.
Автор літературного твору "Ідеальний бізнес" Олефір звернувся до ТОВ "Видавництво "Парус" (далі - Видавництво) з метою тиражування книги. Видавництво запропонувало проект договору, відповідно до якого воно отримує виключні права на видання твору протягом трьох років, за що сплачує автору гонорар у розмірі 10 000 грн. З метою з'ясування правових наслідків укладення такого договору автор звернувся до юриста за консультацією. Юрист пояснив, що в цьому випадку йдеться про видачу виключної ліцензії, до того ж відповідно до ст. 1109 ЦК України, оскільки винагорода за використання твору визначається у вигляді фіксованої грошової суми, у договорі має бути встановлено максимальний тираж твору. Коли Олефір довів це до відома Видавництва, воно не погодилося з наведеними аргументами. Зокрема Видавництво зазначило, що пропонує укласти не ліцензійний, а видавничий договір, який ЦК України не врегульовано, а тому обмеження обсягу тиражування твору не є обов'язковим.
Як слід вирішити справу?

Задача 3.
Художник Денісюк уклав із видавництвом договір на оформлення та ілюстрування книги. Робота художника була прийнята видавництвом. Однак йому була сплачена лише половина обумовленого гонорару з посиланням на те, що книга виключена з плану видання. Художник наполягав на виплаті 55 грн. (другої половини гонорару), вказуючи, що видавництво уклало з ним самостійний договір який не може залежати від виконання договору видавництва і автора літературного твору.
1. Який договір був укладений з художником?
2. Чи допущені порушення договору? Як вирішити спір?

Задача 4.
Громадянин Усік звернувся до суду з позовом про стягнення з обласного видавництва авторського гонорару. Він пояснив, що здав видавництву єдиний примірник рукопису свого роману загальним обсягом біля 23 друкованих аркушів. У видавництві рукопис було загублено. На суді виявилося, що автор вів із видавництвом переговори про можливість видання роману, але видавничий договір укладений не був. Автор призначити експертизу для встановлення часу, який він витратив на створення роману, і призначити йому на цей час мінімальну ставку літературного працівника.
Як повинна бути вирішена справа?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
kcasimova2018
kcasimova2018
23.04.2023
Имущественные, личные не имущественные
, корпоративные правоотношения.  Корпоративные отношения выделились лишь недавно с введением в действие новой редакции ГК. Имущественные отношения – отношения, которые построены на законе стоимости. Имущество в этих отношениях фигурирует в особом статусе – имущество – это мера стоимости, определенная ценность. 
Личные неимущественные – отношения, связанные с личными нематериальными благами (честь, достоинство, деловая репутация). Публичными методами это регулировать бессмысленно. Инициатива должна исходить от самого субъекта, именно поэтому эти отношения в предмете гражданско-правового регулирования. 
Корпоративные или организационные отношения – связаны с юридическими лицами. Такие отношения должны быть в предмете ГП.
4,7(17 оценок)
Ответ:
maschavyaznina
maschavyaznina
23.04.2023
А) законодательная инициатива ( депутаты,президент, правительство и тд) далее переходит в комитет гос думы ( в соответствии с направленностью законопроекта), они подготавливают проект закона, который проходит в ГД 3 чтения ( особенности чтений читай сам и кол-во голосов для ФЗ  и ФКЗ), после этого передается в совет федерации, который в течении 14 дней должен согласиться с законопроектом ( мб молчаливое согласие), далее передается президенту на подписание, и опубликование.

б) законодательная инициатива ( депутаты,президент, правительство и тд) далее переходит в комитет гос думы ( в соответствии с направленностью законопроекта), они подготавливают проект закона, который проходит в ГД 3 чтения ( особенности чтений читай сам и кол-во голосов для ФЗ  и ФКЗ), после этого передается в совет федерации, который в течении 14 дней должен согласиться с законопроектом ( мб молчаливое согласие), возвращение в ГД на доработку

в) законодательная инициатива ( депутаты,президент, правительство и тд) далее переходит в комитет гос думы ( в соответствии с направленностью законопроекта), они подготавливают проект закона, который проходит в ГД 3 чтения ( особенности чтений читай сам и кол-во голосов для ФЗ  и ФКЗ), после этого передается в совет федерации, который в течении 14 дней должен согласиться с законопроектом ( мб молчаливое согласие), президент накладывает вето, которое можно обойти определенным кол-ом голосов в совете федерации, если мотивированно отклонен, то на доработку в ГД
4,6(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ